iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volejte:
+420 602 205 439
Napište nám:
info@ksystem.eu
Volajte: +420 602 205 439  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Plisované sítě do dveří Nobarrier

Plisované sítě do dveří Nobarrier

Bezbariérová
Plisovaná
TOP produkt

Volajte

Nevíte si rady?

Pomůžeme vám
Ksystem
Hodnocení: 4.28 - 54 hlasů

Popis

Plisované sítě do dveří představují revoluční pokrok v boji proti létajícímu hmyzu a nahradily problémové navíjecí sítě na dveře. Plisse síť Nobarrier vyrábí K-system na základě licence a japonského patentu. Je určená především pro montáž do ostění dveřních výklenků před terasové nebo vchodové dveře rodinných domů nebo chat.

Největší výhodou sítě Nobarrier je možnost vzájemného spojení jednotlivých segmentů při řešení širokých fasádních otvorů. Síťovina (pliss) je propletená vlákny Dyneema®, které vynikají vysokou pevností v tahu a odolností vůči slunečnímu záření. Výhody sítě Nobarrier ocení zejména zdravotně postihnutí občané, kteří se pohybují na invalidním vozíku a rodiny, pro které je domácí pohoda na prvním místě.

Síť na dveře je možné kdykoliv velice jednoduše demontovat a znovu namontovat bez použití nářadí, co je výhoda zejména v zimním období nebo při přechodném pobytu například na chatě.

Prospekt sítě proti hmyzu zde.

Technické údaje

Síť se skládá z horního vodícího profilu a posuvných segment s integrovanou plisovanou síťovinou. Síť je možné objednat v různých variantách. V jedné síti mohou být maximálně čtyři segmenty, přičemž každý může být široký maximálně 1400mm. V základním provedení je síťový segment připevněný pomocí nosiče – klipu na jedné straně. V případě sítě s vícerými segment mohou být tyto navzájem fixně spojené.

Všechny profily sítě jsou z extrudovaného hliníku. Horní vodící profil má tloušťku 1,0 mm, svislý dorazový U-profil se zabudovanou magnetickou páskou má tloušťku 1,5 mm. Oba profily jsou charakteristické vysokou pevností. Povrchová úprava profilu je buď elox, vypalovaná práškovaná barva nebo v případě imitace dřeva laminace Renolitem. Plisovaná síťovina je vyrobená z PVC vlákna stabilního vůči UV záření. V nabídce je barvě šedá nebo černá.

Síť je vedená systémem pevně napnutých šňůr značky Dyneema®. Napínání šňůr zabezpečují pružiny zabudované ve vodících lištách. Přesným nastavením vodících šňůr zůstává posuvný profil v libovolné poloze.

Dyneema® je obchodní značka polyethylenového vlákna s mimořádně vysokou pevností v tahu, které se vyrábí technologií gelového zvlákňování. Dyneemové vlákno je oplétané polyesterovým vláknem. Vyniká velice dobrou odolností vůči většině chemikálií, mikroorganismům a slunečnímu záření. Koeficient tření je porovnatelný s teflonem, proto je vysoce odolný vůči tření. Má velice nízkou hmotnost a je téměř nenasákavý. Jediná nevýhoda tohoto materiálu je jeho hořlavost. Pracovní teplota je do 70°C, krátkodobě do 100°C.

Plisovaná síť Nobarrier je vyjímečná, protože umožňuje bezbariérový přechod přes síť. Na spodní straně sítě se nachází pouze jemná vodící plastová páska o rozměru 20,7 x 2,7 mm. Řetězový mechanismus sítě zabezpečuje hladkou manipulaci bez nutnosti použití navíjecích strun. Manipulace se sítí je tak bezpečná, jednoduchá a lehce zvládnutelná i pro děti.

Při montáži je síť uchycená na klipy, které umožňují síť kdykoliv velice jednoduše bez použití montážního nářadí demontovat nebo znovu namontovat. To je výhoda zejména v zimním období nebo v případě dočasného použití, například na chatě. Způsob uchycení sítě umožňuje síť kdykoliv demontovat.

Plisse síť Nobarrier je určená především pro montáž do ostění dveřních výklenků před terasové nebo vchodové dveře rodinných domů. Ve spojení s pomocnými L-profily (40 x 20 mm, 60 x 20 mm, 70 x 30 mm), které umožňují síť namontovat i na nerovný podklad je možné síť namontovat i čelně na rám dveří.

Upozornění: L-profil není originálním komponentem italského dodavatele komponentů. Proto barevné provedení L-profilů nemusí být shodné s barvou profilů sítě.

Maximální a minimální rozměry

 

 

min. šířka max. šířka* min. výška

max. výška

Jeden segment

400 mm

2200 mm

cca. šířka segmentu + 200 mm

3200 mm

Dva segmenty

800 mm

4000 mm

cca. šířka segmentu + 200 mm

3200 mm

Tři segmenty

1200 mm

6000 mm

cca. šířka segmentu + 200 mm

3200 mm

Čtyři segmenty

1600 mm

8000 mm

cca. šířka segmentu + 200 mm

3200 mm

* Upozornění! Sítě o rozměrech 1400 – 2200 mm mohou mít v určité poloze výrazně těžší chod než je obvyklé. U menších výšek to platí i pro sítě pod 1400 mm šířky. Od šířky 1800 mm je síť automaticky dodávaná s vystužovací tyčkou v rámci jednoho segmentu. Horní vodící profil může být spojený ze dvou částí. Maximální výška je konečná. Technicky vyrobit vyšší síť není možné. Nad výšku 2600 mm je segment labilní. Těžší chod sítě z důvodu požadavky na překročení maximálních doporučených výrobních rozměrů nemůže být předmětem reklamace.

 

Údržba

Pro správnou funkci plisované sítě Nobarrier musí být montážní plochy na sebe kolmé a posunu sítě nesmí bránit žádná překážka jako napríklad klika a pod. 

Drážka v profilu sítě umožňuje shrnování a rozhrnování sítě manuálně uchopením za drážku. Je však možné objednat černé nebo bílé plastové madlo pro jednodušší manipulaci, nebo pro případ, že uživatel má hrubší prsty. Shrnování a rozhrnování sítě vykonávejte vždy v přímém směru. Vodící plastovou pásku a řetěz pravidelně zbavujte hrubých nečistot povysáváním, aby nedošlo k zanesení mechanismu štěrkem, nebo jinými hrubými nečistotami. Může to mít za následek znefunkčnění sítě. Pokud se stane, že síť vlivem fyzické zátěže vypadne (například po proběhnutí zvířete sítí) a rozpojí se jednotlivé části caterpilárového řetězu, je potřebné je zapojit správně. V případě, že budou zapojené naopak, síť se nebude posouvat!

Plisované sítě Nobarrier nevyžadují zvláštní údržbu. Plisovaná síťovina a napínací šňůry Dyneema® jsou háklivé na poškození ostrými předměty, proto se sítí manipulujte opatrně. 

Síť není potřebné na zimu demontovat. Pokud se však rozhodnete síť demontovat, skladujte ji stáhnutou, zabalenou do igelitové fólie, nezatíženou na rovném a suchém místě. Při demontáži je potřebné síť celkem shrnout. V spodní části uchopte síť za shrnutý segment a tahem vycvakněte z plastových klipů. Demontované křídlo už neotvírejte, protože by mohlo dojít k posunutí řetězového systému. Vodící pásku není potřebné demontovat. Při zpětné montáži sítě dbejte na to, aby síť byla správně nasazená. Horní část síť je viditelně označená značkou „UP SIDE“.

Síťovina ve velké míře zachytává ve svých záhybech nečistoty venkovního prostředí - alergeny (prach, pyl) a pomáha tak zlepšovat životní prostředí alergiků. Pro čištění síťoviny povysávat nebo utřít vlhkým hadříkem. Rám sítě je možné umýt hadříkem namočeným do vody s přídavkem saponátu. Nepoužívejte agresivní chemické prostředky.

Upozornění! Síť doporučujeme demontovat po dobu delší nepřítomnosti na místech jako jsou chaty, pŕechodné sídla apod. Demontáží předejdete jejich krádeži.

Řešení možných závad - ke stažení zde

Záruční podmínky

Všeobecné záruční podmínky

Společnost K-system dodává plisované dveřní sítě Nobarrier vyrobené na míru. Sítě vám zaměří a odborně namontují námi vyškolení montážní pracovníci. Vaši poptávku adresujeme nejbližší montážní firmě ve vašem okolí.

  • Záruka zahrnuje chyby výrobního charakteru a materiálové chyby, které brání funkčnosti výrobku.
  • Výrobce nepřebírá žádnou zodpovědnost za následné škody ani zodpovědnost výrobce za výrobek nad rámec českého práva.
  • V případě, že je chyba výrobku zjevná už po rozbalení výrobku, výrobek nemontujte a ani si ho nenechejte namontovat a neprodleně reklamujte u svého dodavatele.
  • Záruka se nevztahuje na ztrátu původního zbarvení na neviditelných místech, změnu barvy a vyblednutí zapříčiněné slunečním zářením, kondenzací, kyselým deštěm, slanými kapkami nebo jakýmikoliv podmínkami, kterých výsledkem je koroze nebo změna materiálu, přirozené variance barvy látky, hliníku a dřevo dekoru a nezávažné nedokonalosti, které nijak podstatně nezhoršují vzhled.
  • Záruka se nevztahuje na jakékoliv nedokonalosti z pohledu zákazníka, které jsou způsobené dodržením výrobního postupu a platných norem. V případě dodávky atypických výrobků je potřebné počítat s určitým omezením při manipulaci a tato omezení nemohou být předmětem reklamace. 
  • Záruka výrobce se taktéž nevztahuje na chyby nebo škody, které jsou přímým nebo nepřímým důsledkem:

a)   nesprávné montáže (záruku přebírá montážní firma)
b)   nesprávného používání a nedodržení návodu na obsluhu a údržbu
c)   použití nevhodných náhradních dílů, příslušenství nebo zdrojů (např. zdroj elektrického napětí)
d)   převozu nebo jakéhokoliv jiného druhu manipulace
e)   zásahu do mechanismu nebo úpravy výrobku
f)    živelné pohromy, nedostatečného větrání a vysoké vlhkosti.

 

Recenze

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizace

Reference - Sítě proti hmyzu

Reference - Sítě proti hmyzu