Výroba plastů

Výroba plastů

Výroba plastov.

Společnost K-system vyrábí množství PVC komponentů. V současnosti nemáme volné kapacity pro jiné subjekty, které mají zájem o využití našich technologií. Vlastní výroba PVC komponentů přímo ve společnosti K-system umožnila snížit cenu vstupů u některých našich produktů. Při založení této výroby jsme využili zkušenosti a nabízenou pomoc ze strany odborníka v oblasti chemie a bývalého pracovníka NCHZ Ing. Hudece. Naši pracovníci byli řádně zaškoleni a při nákupu granulátu využíváme výhradně kvalitní zdrojové suroviny jím doporučené. Vzhledem k moderní technologii a vysoké garanci kvality, která byla potvrzena i certifikační společností QS Cert při certifikaci tohoto pracoviště, jsou našimi zákazníky také odběratelé PVC komponentů vyrobených na míru.

Naše lisovací zařízení umožňují kusovou i sériovou výrobu. Na lisech vyrábíme zejména PVC komponenty pro interiérové žaluzie Basic Design. Plasty vyrobené u nás jsou použitelné v automobilovém průmyslu, elektroprůmyslu, stavebním průmyslu, zdravotnictví, v laboratořích a výzkumných ústavech a při technickém vzdělání. Jsou vhodné na výrobu malých a mikroskopických dílů.

 

Poslat poptávku

 • Plastové díly
 • Technické údaje
 • Parametry

Na našem lisovacím zařízení označeném jako Babyplast umíme dosáhnout nízkých provozních nákladů a vysoké kvality vyráběných dílů. Výměna formy a minimální ztráty při změnách barvy a zpracovávaného termoplastického materiálu dělá toto zařízení vysoce efektivním. Na tomto stroji se vyrábí čepy, izolace rotoru, různé kroužky, hmoždinky, objímky a pouzdra. Výsledný produkt je dán formou. Největší výhodou tohoto stroje jsou nízké náklady na výrobu formy, což umožňuje také výrobu komponentů na zakázku i v malém množství.

Výhody mikrovstřikovacích zařízení z nabídky společnosti K-system:

 • Certifikované pracoviště vysoké kvality ISO 9001
 • Vysoká flexibilita – jsme připravení na plnění dodávek v malém i velkém množství (velkosériová a malosériová výroba)
 • Produkce kvalitního a dostatečně přesného výrobku ze širokého výběrů plastů
 • Velmi dobrá rozměrová a tvarová přesnost
 • Automatický proces
 • Bezodpadová technologie
 • Příznivá cena

Vstřikování plastů je cyklický proces, kde je tuhý termoplastický materiál ohřívaný dokud nedosáhne tekutého stavu, potom je transferován pod tlakem do uzavřeného prostoru (dutina formy) a následně je tavenina ochlazována dokud nedosáhne tuhého stavu, přizpůsobujíc se tvaru dutiny formy.

Vstřikování plastů je způsob tvarování plastů na moderních plně automatických zařízeních, kde je možné zpracovávat všechny druhy termoplastů.

Surovinou na výrobu plastických hmot jsou organické látky, které vyrábí petrochemický a uhelný průmysl. Molekuly těchto organických látek se všeobecně označují jako monomery. Aby se monomery proměnily na plastické hmoty, jsou tepelně zpracovány pod tlakem, přičemž se používají katalyzátory. Tento proces se nazývá polymerizace, protože při něm se malé molekuly spojují do dlouhých řetězců – polymerů. Základem výroby plastických hmot je polymerizace. Vlastnosti plastické hmoty závisí na délce polymerového řetězce, na druhu použitých atomů a jejich seřazení v řetězci a na vzájemném seřazení řetězců. Díky svým vlastnostem jsou plasty materiálem s narůstající mírou využití.

Důležité vlastnosti plastů:

 • nízká měrná hmotnost – pohybuje se podle druhu plastu běžně od 0,9 do 2,2kg.dm-3,
 • dobré mechanické vlastnosti – některé plasty dosahují pevnost až 80Mpa
 • dobré izolační vlastnosti – jde o dobré tepelné izolační vlastnosti některých plastů s též dobré el. izolační vlastnosti některých plastů
 • dobrá otěru vzdornost plastů, díky nízkému součiniteli tření dobrá odolnost proti korozi
 • možnost výroby výlisků plastů na hotovo bez dalšího opracování, natolik je dosahována vysoká kvalita povrchu a dostatečná přesnost při výrobě plastových součástek běžně používanými technologiemi zpracování plastů.
 • na rozdíl od kovových materiálů, je potřeba u plastů rozlišit krátkodobou a dlouhodobou pevnost. S ohledem na nízké moduly pružnosti musí mít výrobky z plastů 2x až 5x větší tloušťku stěny než kovové výrobky.

Výrobek získaný vstřikováním se nazývá výstřik. Velikost stroje je určena maximální hmotností výstřiku – vstřikovací objem (včetně hmoty ve vtokových kanálech), který je možné na stroji při jednom pracovním zdvihu závitovky – vstřikovací kapacita Qv.

Strojní zařízení společnosti K-system umožňují výrobu plastových dílů se vstřikovacím objemem:

BABYPLAST – vstřikovací objem: max 15cm2

DEMAG 50/370 – vstřikovací objem: max 61cm2

ZHAFIR VE 1200/300 – vstřikovací objem: max 116cm2

Fotogalerie

vyroba plastovych dilu
vyroba plastovych dilu
stroje na vyrobu plastovych dilu
vyroba plastu
vyroba plastovych dilu
vyroba plastovych dilu
vyroba plastovych dilu
vyroba plastovych dilu
vyroba plastovych dilu
Hledáte žaluzie nebo sítě proti hmyzu pro váš dům nebo kancelář? Máte zájem o některý z našich produktů? Zanechte nám zprávu vyplněním krátkého formuláře, budeme vás obratem kontaktovat s informacemi a nabídkou. Pro lepší nabídku zanechte alespoň krátkou zprávu.

Upozornění: najednou lze nahrát pouze 32 MB příloh.

note-description

povinné položky

Nahoru