iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volejte:
+420 602 205 439
Napište nám:
info@ksystem.eu
Volajte: +420 602 205 439  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu
Venkovní žaluzie na solární pohon
Venkovní žaluzie na solární pohon
Venkovní žaluzie na solární pohon
Venkovní žaluzie na solární pohon
Venkovní žaluzie na solární pohon K-system
Venkovní žaluzie na solární pohon K-system

Venkovní žaluzie na solární pohon

Motor
Rozměry na míru
Úspora

Volajte

Nevíte si rady?

Pomůžeme vám
Ksystem
Hodnocení: 4.96 - 154 hlasů

Popis

Na konci roku 2016 zařadila společnost K-system jako první výrobce na Slovensku a v ČR do svého sortimentu exteriérové žaluzie na solární pohon. Reaguje tak na rostoucí zájem spotřebitelů po produktech, které využívají alternativní zdroje energie.

I přesto, že primárním způsobem ovládání venkovních žaluzií stále zůstávají elektrické pohony, přece jen někdy zákazník potřebuje využít alternativní zdroj energie. Chybějící elektrické rozvody na přístřešku nebo v podkroví nemusí být překážkou zastínění, které poskytuje potřebný komfort.

Součástí sady pro žaluzii na solární pohon jsou:

 • paralelně napojitelný motor JA 10 Soft DC, 12 V síly 10 Nm s počtem otáček 26/min., vystačující pro plochu 18 m2 nebo paralelně napojitelný motor JA 4 SOFT DC, 12 V síly 4 Nm s počtem otáček 33/min., vystačující pro plochu 6 m2 s tichou brzdou na báze magnetické hystereze
 • jednosměrný rádiový přijímač Combio 868 JA DC, 12 V, který pojme až 16 kanálů
 • solární modul v příjemném dizajnu
 • vyměnitelná baterie s výkonem 2300 mAh
 • přívodní nástrčný kabel
 • originální držáky solárního panelu, které umožňují naklápět panel pro co nejlepší příjem slunečních paprsků.

Tato plně automatická bezdrátově ovládaná venkovní žaluzie je napájená sluneční energií a funguje na principu přeměny slunečního záření na elektrickou energii, na princípu fotovoltaického jevu. Originální technologie zabezpečuje, že pohon odebírá energii pouze když ji skutečně potřebuje. Solární článek dobíjí akumulátor, který slouží k napájení elektro pohonu žaluzie i při malé intenzitě osvětlení. Žaluzie je tedy možné naklápět, vytahovat a spouštět i v podmínkách nižší intenzity světla v zimních měsících. Solární článek je možné umístit i na fasádu nebo přímo na krycí box žaluzie.

Na základě bohatých zkušeností s prodejem rolet na solární pohon doporučujeme i žaluzie na solární pohon využít zejména na světové straně s dostatečným přísunem slunečního záření.

10 důvodů proč právě žaluzie na solární pohon:

 1. Flexibilita – instalace motoricky ovládaných žaluzií i v místech bez přívodu elektrické energie.
 2. Snížení nákladů – žaluzie nepotřebuje přívod elektrické energie.
 3. Jednoduchost – jednoduchá obsluha pomocí dálkového ovladače s uložením oblíbené mezipolohy.
 4. Efektivita - ekologické a energeticky nejůspornější řešení pohonu pro žaluzie.
 5. Životnost - pohon je napojený na baterii s dlouhou životností, která funguje za každého počasí.
 6. Spolehlivost - automatický režim zabezpečuje, že žaluzie se vždy dostane do požadované polohy.
 7. Bezpečnost – možnost simulace obydlenosti objektu i počas nepřítomnosti uživatele.
 8. Centrální ovládání – možnost napojení většího počtu pohonů na jeden vysílač pro společné ovládání žaluzií současně.
 9. Komfort ovládání – možnost použití radiového ovládání s použitím různých ovladačů, jako jsou například časové hodiny, senzor světla či bezpečnostní senzor větru.
 10. Tichý chod.

Technické údaje

Exteriérové žaluzie Prominent s lamelou Z-90 jsou žaluzie s minimem plastových částí. Jde o převzatý konstrukční systém jednoho z největších švýcarských výrobců. Hliníkové lamely těchto žaluzií mají tvar písmene Z, což umožňuje vzájemné překrytí lamel, výsledkem čehož je dokonalé zastínění. Lamely je možné naklápět pouze do jedné strany. K žebříčku jsou přichycené nerezovou spojkou.

Tento způsobu uchycení sice neumožňuje 100 % rovnoměrné ukládání žebříčku, avšak výrazně prodlužuje životnost žaluzie v porovnání s PVC příchytkami systému Hagofix. Podstatný vliv na velikost poskládaného balíku lamel nemá! Lamela má ve spodní části zalisované polyamidové (PAD) těsnění, které slouží k zamezení hluku vydávaného dotykem lamel mezi sebou. Lamely jsou po stranách střídavě zakončené plastovým nebo zinkovým kolíkem, který slouží k přesnému a nehlučnému vedení lamel ve vodících lištách. 

Vedení lamel v bočních vodících lištách je taktéž odhlučněné PAD těsněním zalisovaným na obou stranách lišty, 8 mm široká vytahovací páska a žebříčky jsou vyrobené z textilií odolnývch vůči UV záření a na výběr v barvě černá nebo šedá.

Důležitou součástí ceny motorických žaluzií jsou i motory a ovládací příslušenství. V případě venkovních žaluzií na solární pohon je cena navýšená o tzv. solární sadu. Solární sada obsahuje: solární pohon, přijímač dálkového ovládání, solární panel, nastavitelné solární držáky, akumulátor, kable pro propojení solárního ponelu a akumulátoru. Inteligentní sedmistupňová nabíječka a dobíječka s ochranou proti přebití poslouží pro případ potřeby nabití akumulátora solárního panelu. Protože přijímač Combio 868 DC ze solární sady má pouze jednosměrnou komunikaci, není možné v současnosti solární sadu napojit na větrný senzor. Žaluzie je možné ovládat pouze dálkovým ovladačem typu VarioTel s jednosměrnou komunikací.

Krycí plechy žaluzií značky K-system jsou vyrobeny z plechu ve formě slitiny hliníku a hořčíku (3%). Příměs hořčíku dodává plechu vyšší tvrdost a pevnost. Už při síle 1,5 mm dosahuje tento plech vyšší pevnosti než v minulosti používané hliníkové plechy o síle 2,5 mm. Mechanické vlastnosti tohoto plechu jsou lepší, stejně jako vlastnosti při obrábění a eloxování. Plech sa používá v strojírenském průmyslu, při stavbě jachet a v prostředí, kde jsou zvýšené pracovní teploty. Tento typ plechu má velmi dobré vlastnosti na jakékoliv povrchové úpravy, má excelentní vlastnosti proti korozi a i po opracování je tvarově stálý. Zákazníkům vždy doporučujeme povrchovou úpravu krycích plechů, hliník podléhá oxidaci, v případě použití surového plechu, bez povrchové úpravy, může po čase zoxidovaná vrstva vlivem vlhkosti začít stékat a vytvářet šmouhy na fasádě. Tato závada není odstranitelná.

Kotvící materiál a jeho kvalita je neméně důležitou součástí venkovní žaluzie. Při montáži používáme výhradně certifikovaný spojovací a kotvící materiál, který je zárukou pevných spojů a kotvení. Nosné "U" (L) konzoly, které používáme při montáži jsou vyrobené z kvalitní slitiny AlMgSi 0,5 tvarového průřezu což jim dodává vysokou tvarovou stálost a potřebnou pevnost. 

Maximální a minimální rozměry

Druh ovládání Manuálně klikou Motorem Motor skupina
Min. šířka 400 mm 600-700 mm -
Max. šířka 4 000 mm 4000 mm 9000 mm (max. 3 ks)
Max. výška 3 500 mm 4000 mm 4000 mm
Max. plocha 8 m2 12 m2 20 m2

Údržba

Z dráhy chodu žaluzií odstraňte všechny překážky, které by mohly bránit spuštění nebo naopak vytáhnutí žaluzie. Podle výběru ovládání se venkovní žaluzie spouštějí a vytahují pomocí kliky umístněné na rám okna, otáčením do levé nebo do pravé strany, v případě motorických žaluzií prostřednictvím dálkového nebo stěnového ovladače. Krajní polohy žaluzií jsou nastavené dorazem uvnitř žaluzie. Všechny pohyblivé části jsou samomazné. Nepoužívejte žádné mazací tuky! Odolnost žaluzií Prominent je testována do rychlosti větru 80 km/hod (22,2m/s). Při větší rychlosti větru žaluzie vytáhněte do horní polohy, elektromotorické žaluzie vybavené větrným snímačem budou automaticky vytáhnuté do horní polohy. Na poškození žaluzií v důsledku živelné pohromy se nevztahuje záruka. Mírně šikmý chod žaluzie v toleranci +- 20mm u exteriérových žaluzií Prominent není závada. Prach a hrubé nečistoty z lamel odstraňte pomocí vody s přídavkem saponátu.

V žádném případě neošetřujte venkovní žaluzie pomocí drátěnky nebo podobným způsobem, protože by mohlo dojít k poškrábání vrchní ochranné vrstvy a tím i k znehodnocení žaluzie.

V zimním období se nedoporučuje venkovní žaluzie vytahovat. Důvodem je možné přimrznutí spojů, spodního profilu o parapet následkem čehož může být přetrhnutí textilií, nebo jiné poškození žaluzií. Proto ve vlastním zájmu překontrolujte, či žaluzie nejsou přimrznuté, nebo zatížené sněhem. Na poškození vlivem přimrznutí, nebo vlivem přetížení přimrznutým sněhem se nevztahuje záruka. V zimním období se doporučuje vypnout automatické systémy, výjimkou jsou bezpečnostní systémy např. napojení na větrný senzor.

S přibývajícími možnostmi chytrých domácností se zvyšují nároky na technickou podporu související s ovládáním a nastavením řídících prvků. Inteligentní ovládací systémy totiž uživateli umožňují zasáhnout do původních nastavení dodávaných žaluzií. Protože na trhu existuje množství inteligentních řídících systémů a ovladačů je potřebné, aby uživatel byl připravený na to, že v případě výpadku funkce žaluzií si bude muset nejdříve zabezpečit diagnostiku problému.

Protože společnosti K-system dodává se stínící technikou ovládací prvky a systémy dvou předních světových výrobců motorů a ovladačů - elero a Somfy, přistoupili jsme po dohodě s výrobci k aktivnímu řešení problému uživatelů formou zabezpečení technické podpory přímo pod značkou elero a Somfy. V současnosti mají obě společnosti přehledně sestavené návody na používání a údržbu ovladačů a ovládacích systémů. Kromě jiného však zabezpečují i telefonickou a e-mailovou podporu, která slouží na rychlou pomoc pro obnovení původních nastavení nebo zjištění příčiny vypsané chybové hlášky v ovladači nebo řídící jednotce.

V případě, že se žaluzie přestaly pohybovat a jsou připojené do inteligentního řídicího systému nebo napojené na inteligentní ovládací jednotky, je potřebné kontaktovat dodavatele systému a instalace. Vzhledem k tomu, že žaluzie jako mechanismus funguje na základě pokynů z vysílačů, je potřebné vyloučit nejdříve chyby na instalaci a řídících jednotkách. Také zkontrolujte baterie ve svých ovladačích. Nedodržením návodu na obsluhu ovladače dochází k změně původních nastavení. Na tento typ závady se nevztahuje záruka.

V případě, že jde o SOMFY zařízení, kontaktujte spotřebitelskou linku +420 273239139, kde sa v první fáze problém můžete pokusit vyřešit na dálku s technickým pracovníkem. Dalším místem pomoci jsou stránky www.somfynavody.cz, kde jsou uložené všechny návody a videoprezentace.

V případě, že jde o ELERO zařízení, kontaktujte technickou podporu e-mailem podpora@profimotor.cz. Všechny návody jsou přiložené konkrétně u každého produktu na stránce www.profimotor.cz.

Náhradní ovladače ELERO a SOMFY můžete zakoupit v internetovom obchodu www.kzaluzie.cz. Najdete tu také všechny potřebné návody k motorům a ovladačům.

 

Návod k použití a údržbu exteriérových žaluzií

Návody pro příslušenství elero ke stažení v pdf najdete zde

Návody pro příslušenství Somfy ke stažení v pdf najdete zde

Záruční podmínky

Všeobecné záruční podmínky

Společnost K-system dodává vnitřní horizontální žaluzie vyrobené na míru. Žaluzie vám zaměří a odborně namontují námi vyškolení montážní pracovníci. Vaši poptávku adresujeme nejbližší montážní firmě ve vašem okolí.

 • Záruka zahrnuje chyby výrobního charakteru a materiálové chyby, které brání funkčnosti výrobku.
 • Výrobce nepřebírá žádnou zodpovědnost za následné škody ani zodpovědnost výrobce za výrobek nad rámec českého práva.
 • V případě, že je chyba výrobku zjevná už po rozbalení výrobku, výrobek nemontujte a ani si ho nenechejte namontovat a bez meškání reklamujte u svého dodavatele.
 • Záruka se nevztahuje na ztrátu původního zbarvení na neviditelných místech, změnu barvy a vyblednutí zapříčiněné slunečním zářením, kondenzací, kyselým deštěm , slanými kapkami nebo jakýmikoliv podmínkami, kterých výsledkem je koroze nebo změna materiálu, přirozené variance barvy látky, hliníku a dřevo dekoru a nezávažné nedokonalosti, které nijak podstatně nezhoršují vzhled.
 • Záruka se nevztahuje na jakékoliv nedokonalosti z pohledu zákazníka, které jsou způsobené dodržením výrobního postupu a platných norem. V případě dodávky atypických výrobků je potřebné počítat s určitým omezením při manipulaci a tato omezení nemohou být předmětem reklamace.
 • Záruka se nevztahuje na změny nastavení a nefunkčnost žaluzií zapříčinených chybami inteligentních řídících systémů a ovladačů, které nejsou předmětem dodávky.
 • Záruka výrobce se taktéž nevztahuje na chyby nebo škody, které jsou přímým nebo nepřímým důsledkem:

a)    nesprávné montáže (záruku přebírá montážní firma)
b)    nesprávného používání a nedodržení návodu na obsluhu a údržbu
c)    použití nevhodných náhradních dílů, příslušenství nebo zdrojů (např. zdroj elektrického napětí)
d)    převozu nebo jakéhokoliv jiného druhu manipulace
e)    zásahu do mechanismu nebo úpravy výrobku
f)     živelné pohromy, nedostatečného větrání a vysoké vlhkosti.

 

UPOZORNĚNÍ!

V případě, že jsou žaluzie připojené do inteligentního řídicího systému, nebo napojené na inteligentní ovládací jednotky, je potřebné kontaktovat dodavatele systému a instalace. Vzhledem k tomu, že žaluzie jako mechanismus funguje na základě pokynů z vysílačů, je potřebné vyloučit nejdříve chyby na instalaci a řídících jednotkách. Ve většině případů však jde o změny nastavení v důsledku zásahu uživatele. V případě, že jde o SOMFY zařízení, kontaktujte linku pre koncové zákazníky +420 273239139, kde se v první fáze problém můžete pokusit vyřešit na dálku s technickým pracovníkem. Dalším místem pomoci jsou stránky www.somfynavody.cz, kde jsou uložené všechny návody a videoprezentace.

V případě, že jde o ELERO zařízení, kontaktuje technickou podporu e-mailem podpora@profimotor.cz. Všechny návody jsou přiloženy konkrétně u každého produktu na stránce www.profimotor.cz.

Exteriérová žaluzie je složena z množství kovových, plastových a textilních komponentů s různými materiálovými vlastnostmi a výrobními tolerancemi. Z tohoto důvodu může za určitých okolností dojít k mírně šikmému chodu žaluzie. To však neznamená, že jde o chybu výrobku.

Při exteriérových žaluzií do výšky 3500 mm se rozdíl výšek mezi levou a pravou stranou žaluzie do 15 mm nepovažuje za šikmý chod. Při žaluziích s výškou nad 3500 mm se za šikmý chod nepovažuje rozdíl výšek mezi levou a pravou stranou žaluzie do 20 mm.

 

Přečtěte si podmínky 5leté záruky společnosti Somfy pro spotřebitele ZDE

Přečtěte si podmínky 5leté záruky společnosti elero pro spotřebitele ZDE

Ke stažení

Typ Název Velikost Ke stažení
.pdf Katalog 2,2 MiB

Recenze

5
Hvězdy

Hodnotil 1 uživatel

5 1x
4 0x
3 0x
2 0x
1 0x

Ferdinand Tretiník

29.5.2024 14:08
Hvězdy

Skvelý prístup pracovníkov, či už ide o technikov, alebo o poradenstvo. Taktiež som veľmi spokojný aj so žalúziami. Určite odporúčam zvoliť si služby tejto firmy !

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
* - povinné položky

Realizace

Reference - Sítě proti hmyzu

Reference - Sítě proti hmyzu