iconPoskytujeme úspěšná e‑commerce řešení.
iconPodepíšeme se pod váš úspěch.
iconStačí zavolat na 734 752 601
SNP 2780/170a
96501 Žiar nad Hronom
Volejte:
+420 602 205 439
Napište nám:
info@ksystem.eu
Volajte: +420 602 205 439  (Po–Pá: 8:00–15:00) info@ksystem.eu

Venkovní žaluzie s pohonem budoucnosti

Délka čtení: 4 min., 40 sec.
Venkovní žaluzie s pohonem budoucnosti

V současnosti jde investice do nového bydlení ruka v ruce s trendem nízkoenergetického standardu. Efektivní využívání energie totiž snižuje náklady a šetří životní prostředí. Smart Home - inteligentní řízení domácnosti, pomáhá tyto cíle dosáhnout. Inteligentní systémy dokážou zabezpečit síťové propojení technického vybavení budov, které umožní plně automatizované, centrální a energeticky účinné řízení klimatické pohody v každém domě.

Geiger AIR - obousměrné bezdrátové spojení s využitím technologie Mesh

Nový bezdrátový systém Geiger AIR je založený na obousměrném spojení s využitím technologie Mesh. Umožňuje, aby byly povely odeslané k pohonu po vykoníní potvrzené a aby byly vysílači nahlášené případné chyby. Každý pohon může odevzdávat povely dále (díky technologii Mesh). Proto se s každým pohonem rozšiřuje dosah bezdrátového systému. Je tak možné eliminovat různé stavební omezení (např. masivní betonové stěny a stropy), které v minulosti komplikovaly aplikaci bezdrátových zařízení.

Jednosměrné spojení                       Obousměrné bezdrátové spojení s využitím technologie Mesh   

Samostatné řešení s klasickým ovládáním: Geiger AIR

Nová koncepce Geiger AIR byla vyvinutá jako předpoklad pro integraci pohonů stínící techniky. Geiger AIR je koncipovaný jako obousměrný bezdrátový systém. Tento systém umožňuje nejen vysílání příkazůj z vysílače k pohonu, ale i přijímání a vyhodnocování zpětných hlášení pohonu.

Tímto způsobem je možné například kontrolovat, či pohon obdržel a vykonal příkaz, v jaké poloze se nachází zařízení a či například překážka nebrání vykonání povelu k posuvu.  Každý pohon navyše funguje jako zesilovač (díky technologii Mesh). Povely a hlášení se odesílají z vysílače na každý dostupný pohon řady AIR, který je následně opakuje. Takto je možné zesilnit dosah bezdrátového systému.

Optimální řešení pro renovaci objektů

Jednoduchým řešením pro modernizaci je spojení miniserveru GO s motorem Geiger AIR. Při použití  miniserveru GO firmy Loxone je možné propojit a libovolne řadit až 125 pohonů Geiger AIR. Spolu s bezdrátově ovládanými zásuvkami, hlásiči kouře a ventily z programu Loxone AIR, tak mohou být pohony součástí kompaktního řízení systému Smart Home. V závislosti na ročním období a slunečním záření je možné ušetřit na energii na vytápění nebo na klimatizaci. Také je možné díky nasazení miniserveru GO od Loxone automaticky ovládat stínící techniku prostřednictvím  chytrého telefonu, tabletu nebo PC - a to i počas nepřítomnosti uživatele.

 

Optimální volba pro novostavby a celkovou renovaci budov

Tento nejvyšší stupeň výbavy umožňuje jednoduše vše!  Díky propojení miniserveru, AIR Base Extension a motoru Geiger AIR systému Smart Home automaticky rozpozná různé stavy a situace, například nepřítomnost, teplotu, počasí, požár, vlámání, západ slunce a mnohem víc.

Systém ví, jaké kroky je potřebné vykonat, aby se budova proměnila na inteligentní dům. Po dobu nepřítomnosti uživatele dokáže zabezpečit spoustu věcí. Například vypne zařízení, které zbytečně spotřebovávají proud a sníží teplotu v místnostech. V případě vlámání nebo požáru spustí alarm. V případě teplého počsí automaticky spustí stínění. Bez lidského přičinění pomáhá šetřit energii například i tím, že v nepoužívaných místnostech sníží teplotu, po určité době automaticky vypne osvětlení a zařízení, které spotřebovávají zbytečně elektrický proud. Díky miniserveru od Loxone s rozšířeným  AIR Base Excension je možné ovládat celý systém Smart Home prostřednictvím chytrého telefonu, tabletu nebo PC - a to i když uživatel není doma.

Výhody motoru pro venkovní žaluzie Geiger AIR

  • Trvalé vyrovnávání vytahovací pásky venkovních žaluzií - dojezdový koncový spínač je možné využít k trvalému vyrovávání vytahovací pásky ale může sloužit i jako nouzový vypínač.
  • Dynamické momentové odpojování - předchází poškození venkovní žaluzie způsobenému přetížením - nájezd na překážku nebo přimrznutí. 
  • Možnost definování mezipolohy s volně nastavitelným uhlem lamel - pomocí poloautomatického nastavení je možné vyrovnávání různých uhlů lamel venkovních žaluzií při pohybu nahoru nebo dolu, uživatel má možnost si vždy znovu upravit požadovanou mezipolohu.
  • Motor pro malé i spojené  venkovní žaluzie - společnost Geiger má v nabídce motory s výkonem 6, 10 a 20 Nm.
  • Obojsměrné bezdrátové spojení.