Elero-kvalita, na kterou se můžete spolehnout

Elero-kvalita, na kterou se můžete spolehnout
20.12.2017
Společnost K-system jako jediný výrobce exteriérových žaluzií na Slovensku nabízí také exteriérové žaluzie s motory značky elero vyrobenými v Německu.

Velkou výhodou žaluziových motorů JA Soft značky elero je vyšší rychlost, nízká hlučnost a elektronická brzda na bázi magnetické hysterezie. Soft-brzda zajišťuje vysokou přesnost a jemný dojezd bez nepříjemného klip-klak zvuku.

 

Masivní a spolehlivé

JA Soft jsou vždy dobrou volbou, jsou spolehlivé, masivní a bezúdržbové. Společně s řídícími jednotkami ProLine a ProLine 2 tvoří neporazitelný tým.

Elero žaluziové pohony jsou optimalizovány na specifické požadavky žaluzií – naklápění, stahování a vytahování. Jejich kvalita a preciznost z nich dělá bezúdržbové pomocníky. Motory mají vestavěnou tepelnou pojistku a komfortně nastavitelné dorazy s rozsahem až 85 otáček! Jednotlivé koncové dorazy pro horní i spodní doraz jsou dobře přístupné zvenčí. To zabezpečuje motorem prakticky neomezené nasazení. Všechny typy mají stejný počet otáček, a to 26 otáček za minutu.

Ve prospěch kvality motorů svědčí nezničitelná, bezúdržbová planetová převodovka, voděodolné pouzdro motoru (IP44, JA Comfort má dokonce IP54) a sériové použití velmi precizních jednotlivých dílů. Další předností jsou přesné a funkční koncové dorazy, jejichž nastavení je velmi jednoduché a pro oba směry otáčení velmi dostupné. Díky motoru JA06e může společnost K-system vyrábět exteriérové žaluzie již od šířky 480 mm!

Exteriérové žaluzie s vyšší rychlostí

Společnost K-system jako první výrobce přináší na trh novinku – žaluziové motory nové generace s ochranou před poškozením, s pozvolným rozjezdem a dojezdem a plynulým naklápěním – JA Comfort.

V německém výrobním areálu rozběhla společnost Elero jako první výrobce žaluziových pohonů výrobu motorů JA comfort + JA comfort – 868. Pohony JA comfort rozeznají ve směru nahoru přetížení větší jako je jejich tažná síla a zastaví tak, aby nedošlo k jejich poškození.

Kromě motorů s rychlostí 26 otáček za minutu jsou v nabídce značky elero i pohony s možností 35 a 50 otáček za minutu. Vytahování a stahování žaluzií je tak podstatně rychlejší. Pro přesné naklápění lamel však zůstává tato funkce přirozeně zpomalená. Díky pozvolnému soft náběhu žaluzie viditelně při startu a dojezdu zpomalí a necukne. Pomalý rozběh a pomalý dojezd podstatně méně namáhá navíječ pásky a pásku samotnou, čímž se prodlužuje jejich životnost. Krom toho pomalý rozjezd pomáhá o dost přesněji naklápět lamely.

Motory Elero s vyšší životností

V porovnání s původními motory došlo taktéž k velké konstrukční změně. Jednotlivé díly těla motoru byly k sobě v minulosti přišroubované. Motor JA Comfort má elektronickou část s mechanickou spojenou lepeným spojem. Tato změna technologie vede k nižší hmotnosti a větší těsnosti stroje. V praxi to znamená, že došlo k eliminaci vniknutí prachových částic do motoru. Zákazník tak získá motor s vyšší životností.

Motory Elero přinášejí finanční úsporu

Elektronické koncové dorazy s možností komfortního nastavení koncových poloh přinášejí zákazníkovi časovou finanční úsporu při servisování žaluzií. Při změně koncových dorazů nemusí montážní pracovník lézt po žebříku, ale pohodlně si je nastaví pomocí montážního kabelu. V případě vestavěného přijímače pomocí vysílače.

Cenu instalace snižuje i možnost paralelního zapojení více motorů (max. 4). V takovém případě postačí pro zapojení jeden spínač a není potřeba použít pro každý pohon oddělovací relé.

Při standartním motoru je časem nevyhnutelný servisní zásah – korekce horní koncové polohy žaluzie z důvodu natahování vytahovací textilní pásky. Pohony JA comfort jsou naprogramovány tak, aby při počtu vytahovacích cyklů 50, 100, 200, 300, 400 a 500 automaticky dotahovaly nastavený horní koncový doraz na žaluzii. Po 500 vytahovacích cyklech se předpokládá, že páska je natažená na maximum a s dotahováním přestává.

Další novinkou je možnost volby vestavěného obousměrného přijímače JA Comfort, který je kompatibilní s kompletním příslušenstvím značky elero. Zákazník žaluzii nemusí vidět a dostává zpětnou vazbu od motoru potvrzením na ovladači. Zákazník tedy nemusí samostatně dokupovat k motoru přijímač.

Omezení použití motoru JA Comfort

V případě použití inteligentního ovládacího systému s kvalitními aktory, které měří časový údaj, jak dlouho potřebuje pohon pro jízdu od spodu nahoru a opačným směrem, není možné tento typ motoru použít. Díky pomalejšímu rozběhu je totiž tento čas pokaždé jiný. Systém by signalizoval poruchu.

Při servisování starých žaluzií se nedoporučuje vyměnit původní motor za JA Comfort, pokud páska ani navíječ nebudou v takové perfektní kondici, že by mohlo dojít k jejich poškození.

 

Žaluziové pohony JA Comfort-868

Typ a označení

JA06 Comfort

JA09 Comfort

JA04/35 Comfort

JA06/35 Comfort

Jmenovitý kroutící moment

6 Nm

9 Nm

4 Nm

6 Nm

Jmenovité otáčky

26 ot./ mni.

35 ot./ mni.

Jmenovité napětí

1 ~ 230 V

Jmenovitá frekvence

50 Hz

Tichá Soft-brzda

Jmenovitý proud

0,5 A

0,68 A

0,48 A

0,5 A

Jmenovitý příkon

115W

156W

-

115W

Krytí

IP 54

Rozsah koncových dorazů

180 otáček

Vestavěný rádiový přijímač

868,3 MHz

Kapacita přijímače

16 kanálů

Doba chodu (min. S2)

5

4

5

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okolní provozní teplota

.-20 až +60°C

Přívodní kabel

0,8m se STAS 3

 

 

 

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru