Archiv článků 2013

Školíme naše obchodní partnery

Záleží nám na tom, aby zákazníci, kteří si kupují výrobky K-system měli od našich obchodních partnerů užitečné informace.

Několik prvních realizací a zvýšený zájem zákazníků o komfortní bezdrátové technologie, které navíc přináší úsporu energií, nastartovali ve společnosti K-system spol. s r.o. sérii školení, o které projevili naši obchodní partneři velký zájem. Dne 10.09.2013 organizovala společnost K-system pro své odběratele první odborné školení zaměřené na systém IO   -    homecontrol®. Odborné školení vykonávali pracovníci společnosti SOMFY.

Systém IO   -   homecontrol® byl vyvinut společností SOMFY pro použití v domácnostech. Nastartoval revoluci v automatizaci domácností díky své jednoduchosti, flexibilitě a vysoké bezpečnosti. Na rozdíl od tzv. inteligentních elektroinstalací nevyžaduje tento systém zvýšené nároky na kabeláž (práce a materiál) a centrální jednotku.

Jaký užitek mají zákazníci pokud si objednají IO   -   homecontrol®?

 1. Úspora pořizovacích nákladů – systém IO   -   homecotrol® vyžaduje pouze přívod el. energie k motoru 230 V. Snižují se tedy náklady na rozvody kabeláže mezi ovládací jednotkou a zařízením v rámci domu.
 2. Úspora energetických nákladů v létě – při dlouhodobých teplotách nad 35° se doporučuje kombinace venkovních žaluzií a klimatizace. Pomocí sluneční automatiky můžete v létě ovládat venkovní žaluzie podle úrovně slunečního svitu a tím udržet teplotu v interiéru až o 9°C přirozenou cestou. Úspora nákladů spojených s klimatizací tak představuje reálně až 30%. Současně venkovními žaluziemi chráníte i nábytek a zařízení interiéru před poškozením slunečním zářením.
 3. Úspora energetických nákladů v zimě – v zimě můžete například venkovní rolety a žaluzie naprogramovat tak, že se budou stahovat za soumraku. Zabráníte tak tepelným ztrátám a můžete ušetřit až 10% nákladů na vytápění.
 4. Komfortní dálkové ovládání – možnost tvorby individuálních nastavení (režimů) pro neomezené množství výrobků v dosahu dálkového ovladače podle času a individuálních požadavků. Dálkové ovládání navíc poskytuje informace o vykonání povelů a stavu jednotlivých zařízení.
 5. Bezpečnost pomocí kódování – 100% bezpečnost, která odrazí každý případný hackerský útok. Systémový klíč na úrovni bankovních transakcí je jedinečný pro každou instalaci.
 6. Možnost rozšiřování o další prvky – kdykoliv můžete do systému IO   -   homecotrol® připojit i další zařízení a ovládat svoje střešní okna, vstupní dveře, osvětlení, bránu, klimatizaci a vytápění.
 7. Nízké pořizovací náklady – při porovnání ceny standardních motorů a ovladačů je cena inteligentních motorů a ovladačů IO   -   homecontrol® vyšší jen o 10-20% a o hodně nižší než zakoupení inteligentního ovládacího systému IBUS.
 8. 5-ti letá záruka – společnost SOMFY poskytuje záruční lhůtu 5 let na všechny svoje výrobky – motory i ovladače.
 9. Spolehlivost – pohony SOMFY IO   -   homecontrol® vyhovují evropským bezpečnostním normám. Už během výrobního procesu jsou testovány.
 10. Zákaznický servis – naši montážní pracovníci a pracovníci sítě našich montážních partnerů jsou odborně školeni a v případě potřeby Vám operativně pomohu při řešení jakéhokoliv problému. Aplikace si vyžaduje profesionální prvotní nastavení a následné používání a programování je pro uživatele velmi jednoduché.
 11. Prohlédněte si video, jak se využívá IO - homecontrol v reálném životě.

Asociace IO   -   homecontrol®

IO   -   homecontrol® sdružuje přední dodavatele a experty v příslušných oborech. Členové asociace jsou specializováni na aplikace pro obytný sektor a mají o něm perfektní znalosti a zkušenosti. Jen tak je možné zajistit vzájemnou součinnost všech zařízení. Důkazem je skutečnost, že Somfy dálkovým ovladačem můžete řídit a monitorovat všechna IO   -   homecontrol® zařízení v domě jakékoliv obchodní značky členů asociace.

Seznam členů asociace IO   -   homecontrol®

 1. Honeywell – globální dodavatel v sektorech vytápění a klimatizace
 2. CIAT – přední evropský dodavatel v oblasti výměny tepla a vytápění z obnovitelných zdrojů energie a specialista ve vytápěcích systémech s tepelnými čerpadly
 3. VELUX – přední dodavatel střešních oken a doplňků na okna
 4. NIKO- návrh a výroba špičkových osvětlovacích systémů
 5. OVERKIZ – OEM partner pro výrobu zařízení pro domácnosti a komerční budovy (HVAC, osvětlení, otvorové výplně, řídící systémy)
 6. SECUYOU – dodavatel bezdrátových uzamykatelných systémů, zařízení pro ohřev vody, tepelných čerpadel, solárních systémů
 7. Groupe Atlantic – výrobce topných a ventilačních systémů, zařízení pro ohřev vody, tepelných čerpadel, solárních systémů
 8. Windowmaster – přední dodavatel řešení v oblasti přirozeného větrání
 9. SOMFY – tvůrce „HOME MOTION“ a největší světový dodavatel řešení pro motorické ovládání otvorových výplní a slunečních clon – pohonů, řídících jednotek a automatických systémů

Seznam partnerů byl aktualizován k 1/2013. Více informací o aktuálních partnerech najdete na www.io-homecontrol.com.

Žaluzie K-system na Dřevostavbě roku 2012

Ve dnech 21. až 22.3.2013 proběhlo vyhodnocení soutěže odbornou komisí na výběr „Dřevostavby roku 2012“. Soutěž organizoval Svaz zpracovatelů dřeva Slovenské republiky, sekce dřevostaveb, s cílem podpory dřeva jako domácí strategické obnovitelné suroviny 21. století ve stavebnictví s cílem propagace předních výrobců dřevostaveb. Komise byla navržena z odborníků – architektů a stavebních inženýrů, kteří působí v dané oblasti i v akademické sféře, ve složení:

 • prof. Ing. Jozef Štefko, CSc. – předseda,
 • Ing. arch. Tatiana Pifková – architektka,
 • Ing. arch. Eva Teplanová – architektka,
 • Ing. Arch. Ľubica Fabri – architektka,
 • Ing. arch. Lorant Krajcsovics, architekt,
 • Ing. Roman Soyka, PhD. – statik dřevěných konstrukcí.

Nominovaných bylo celkem 8 návrhů realizovaných dřevostaveb. Zvoleným kritériem soutěže byla komplexní architektonická kvalita. Jedno z prvních dvou míst získal Energeticky pasivní Dům EcoCube od firmy ForDom.

Odborná komise charakterizovala tento projekt následovně:

„Jednoduché geometrické linie a hmotné ztvárnění, logické dispoziční vazby, komplexní pojetí funkčního a materiálového propojení na exteriér. Bezkompromisní řešení stavebního systému blízké budoucnosti. Typový projekt realizovaný ve standardu pasivního domu, střídmé architektonické řešení, čisté řešení detailů, proti vizualizaci však rušivé umístění svodu dešťové vody. Typová prefabrikace dřevěných staveb v sobě skrývá ohromný potenciál kvality realizace a hospodárnosti. Tento projekt je toho důkazem. Dům má ale potenciál na zlepšení ve svém architektonickém výrazu“.

 

Ve Zvoleně 27. 3. 2013

Zdroj: www.fordom.sk

Překlad: Kúdelová Andrea

Návštěva pasivního domu v Kittsee

Dne 21. 2. 2013 jsme se zúčastnili  slavnostního otevření pasivního domu v Kittsee (Rakousko). Vyzkoušeli jsme jak funguje zdravé vnitřní klima takového domu. Společnost K-system byla jedním z partnerů projektu Ing. Martina Duchoně při stavbě vzorového pasivního domu.

Cílem projektu bylo zapracovat a zhodnotit všechny poznatky o energeticky nízkonákladovém provozu a plně respektovat zásady trvale udržované výstavby.  I proto se na dobu 2 let tento dům stal vzorovým domem, kde si mohou návštěvníci v reálném provozu vyzkoušet, jak se dá žít v takovém typu domu.

Před samotným vstupem do domu nás upoutala tabulka u dveří, která svědčí o tom, že tento dům byl certifikovaný jako pasivní dům institutem Passivhaus Institut Darmstadt.  I když se v České republice a na Slovensku hovoří  často o nízkoenergetických a pasivních domech, vzorový dům v Kittsee je skutečně zatím jediným v kategorii zkušebních vzorových domů v rámci SR, který získal i osvědčení,  že je pasivní a to uznávanou institucí. Dům je přizpůsobený pro bydlení 4 členné rodiny. Proto během naší návštěvy  došlo k intenzivnímu vyhřátí domu díky zúčastněným partnerům. Inteligentní rekuperační jednotka tak měla možnost předvést svoji výkonnost. Pocit soukromí  na naší partnerské párty zabezpečovaly venkovní žaluzie Prominent Z-90 značky K-system. Světla, žaluzie – to všechno funguje na povel podle požadavků uživatele prostřednictvím inteligentního systému Egon a moderní designových ovladačů.

Na první pohled tento dům není ničím odlišný od okolní výstavby. Dům má dvě podlaží a je postavený tak, aby byl v maximální míře využitý každý jeho prostor.  Nenajdete v něm žádné velké chodby, každý pokoj a každé zařízení má své opodstatnění stejně jako svoje umístnění. Zařízení domu je moderní a jednoduché s jedinečnými dekoracemi  designérky Denisy Hrbáňové. Mě osobně zaujalo stínidlo na lampu vyrobené z PVC lahví. I obrazy visící na stěně v pěti pokojích mají svoje kouzlo.  Zajímavá je i skutečnost, že každý pokoj má na posteli jiný typ matrace, takže návštěvník, který má zájem si otestovat bydlení  v tomto domě si může vybrat lůžko, kde se bude cítit jako doma.

Co dodat na závěr? V domě jsme se cítili příjemně a to nejen díky příjemné společnosti. I výklad  autora projektu na téma,  jaké technologie byly při stavbě tohoto domu využité byl zajímavý.  Přesvědčte se osobně o tom, že pasivní dům se přizpůsobuje vašim potřebám a není potřeba mít z toho obavy. Navíc ušetříte na provozních nákladech a to se v dnešní době skutečně vyplatí. V případě, že Vám časová zaneprázdněnost neumožňuje osobní návštěvu, můžete ji realizovat online teď a TADY

Certifikat zde

Passivhaus Institut Darmstadt.

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 8. 3.2013

Hagofix – inovace exteriérových žaluzií

Společnost K-system uvádí na český trh patent společnosti HUBER, který jistě najde velkou oblibu zejména u architektů. Patent byl uveden na trh pod názvem HAGOFIX. HAGOFIX je inovativní technologie uchycení lamel  do žebříčku exteriérových žaluzií, která umožňuje dokonalé ukládání a uzavření lamel, přičemž žebříček se rovnoměrně ukládá po venkovní straně žaluzie. Pod plastovým pouzdrem, které slouží nejen jako designový prvek, je ukryto kovové očko, které spojuje lamelu s žebříčkem. Žebříček HAGOFIX se krom jiného vyznačuje vysokou přesností rozestupu a stálostí tvaru v každém počasí – minimální smrštění, minimální pružnost. Největší výhodou žebříčku HAGOFIX je snížení svazku stáhnuté žaluzie, čímž se zvyšuje její estetická hodnota. Ačkoliv kvalita standardního žebříčku s kovovým očkem šla za ostatní roky mimořádně vpřed, přece jen při typu žaluzie Prominent S-75 výsledky měření prokázaly až překvapivě výborné výsledky týkající se rovnoměrného nábalu a výšky svazku ve prospěch HAGOFIXu. Při žaluzii S-75 na výšku 1,8 m byla výška svazku žebříčku HAGOFIX nižší až o 2,5 cm, což je při stavbách, kde se počítá každý mm významný faktor.

Souhrn hlavních výhod použití inovace HAGOFIX:

 • Snížení nábalu při osazení žaluzií při dodatečné montáží (minimalizace vlivu na snížení světlosti okna)
 • Rovnoměrně estetické ukládání žebříčku na venkovní straně žaluzie
 • Vysoká přesnost rozestupu žebříčku zajišťuje perfektní zaklopení lamel

Vysoká stálost varu a odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Světová novinka - kolekce vertikálních závěsů

K-system je  prvním dodavatelem na světě, který nabízí svým zákazníkům novou kolekci vertikálních lamel DINAH a ELLA s jedinečným natisknutým vzorem v různých barvách. Možná právě 37 letý umělec Samsam Bubbleman, který se již 20 let věnuje tvorbě bublin, byl inspirací pro tvorbu látky s tímto jedinečným designem. Lesklá mýdlová bublina vznášející se ve vzduchu je jedním z mnoha zázraků přírody.  Není náhoda, že při tvorbě designu této látky autor přenesl motiv bublin na stejně lesklou látku, která se podobá saténu. Bublina jako motiv  je projevem skryté rovnováhy tlakových a mezimolekulových sil. Slavný Angličan lord Kelvin jednou řekl: "Vyfoukněte si mýdlovou bublinu a pozorujte ji. Můžete ji zkoumat celý  život a vždy vám nabídne nové překvapení."

I my věříme, že touto kolekcí příjemně překvapíme nejen architektonickou veřejnost  ale i zákazníky, kteří touží po dekoračním závěsu moderních barev – černá, bílá, zlatá a stříbrná. Přesvědčte se osobně o vyjímečnosti této kolekce a objednejte si u našich montážních partnerů vertikální žaluzie s látkou z kolekce DINAH a ELLA.

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 25. 10.2012

Jak správně vybrat síťovinu proti hmyzu

Společnost K-system jako výrobce sítí proti hmyzu ve spolupráci se Slovenskou technickou univerzitou ve Zvoleně jako první přináší zákazníkům informace o kvalitních vlastnostech síťovin, které jsou v nabídce společnosti K-system.

Společnost K-system má nejširší nabídku síťovin, které používá při výrobě sítí proti hmyzu. Jednotlivé síťoviny se vzájemně odlišují hustotou oka, způsobem tkaní, tvarem, barvou ale například i propustností světla. Síťovina chrání nejen před dotěrným hmyzem, současně během dne zajišťuje dostatek soukromí, jelikož už ze vzdálenosti několika metrů znemožňuje pohled do interiéru. Tento účinek však po rozsvícení světla v interiéru odpadá. V současnosti má společnost K-systém v nabídce tyto typy síťovin:

 • standard šedá
 • standard černá
 • Petscreen (zesilněná síťovina s vyšší odolností vůči drápkům domácích mazlíčků)
 • hliníková síťovina (kovová síťovina odolná vůči hlodavcům)
 • Termoscreen 1 (speciální síťovina s vysokým stínícím účinkem)
 • Termoscreen 2 (speciální síťovina s vysokým stínícím účinkem)
 • plisovaná síťovina šedá
 • plisovaná síťovina černá

Standardní a nejvíce objednávanou síťovinou je síťovina proti hmyzu typu standard šedá nebo černá. U plisovaných sítí si může zákazník také vybrat ze základní palety barev černá nebo šedá. Pokud se však rozhodnete pro síťovinu černé barvy, bude výhled z interiéru do exteriéru jasnější (propustnost světla bude vyšší) než v případě šedé síťoviny.

Síťovina Petscreen je speciální síťovinou, kterou dovážíme z kanady. Zesílená síťovina odolává drápkům domácích mazlíčků. Je však potřeba mít na paměti, že síťovina jako taková se uchytí do rámu sítě pomocí těsnění z gumy. Zvířátka s velkou silou síťovinu sice nemusí poničit, mohou ji však vytlačit z rámu.

Hliníkovou síťovinu doporučujeme využít zejména na oknech do sklepa a výklencích, kde by mohlo dojít k poškození hlodavci. Tento typ síťoviny není možné využít jen u některých typů profilů sítí kvůli svým pevnostním vlastnostem. Na rozdíl od ostatních síťovin kovová síťovina není pružná a po protlačení se může deformovat. Nejde o závadu ale o typickou vlastnost jemné kovové tkaniny.

Krajinou původu síťoviny Termoscreen je Holandsko. Výrobce deklaruje vysokou schopnost odrážení slunečních paprsků – až 64%. V případě, že se vám investice do venkovního stínění zdá příliš vysoká, nebo nemáte vhodné podmínky pro montáž venkovního stínění, doporučujeme Vám objednat si síťovinu Termoscreen typu 1 nebo 2. Obě síťoviny mají vysoký účinek odrážení slunečních paprsků. Liší se pouze hustotou a způsobem tkaní.

Plisovanou síťovinu dovážíme z Itálie a používá se při výrobě okenních a dveřních plisovaných sítí. Je určena jako ochrana proti létajícímu hmyzu. V naší nabídce jsou plisované síťoviny dvou různých šířek plisé. Společnost K-system má nejbohatší nabídku sítí proti hmyzu v rámci České a Slovenské republiky. Původ myšlenky plisovaných sítí a samotný patent je v Japonsku. Plisovaná síťovina má schopnost držet si svůj tvar – plisé. V jejích záhybech zůstávají i nečistoty, prach a pyl, které je možné jednoduše povlávat nebo osprchovat. Z uvedeného důvodu tento typ sítí doporučujeme použít u osob trpících alergií.

A tu jsou samotné výsledky měření:

Nejlepší propustnost světla má hliníková síťovina 71,9%, na druhém místě se umístila standardní černá síťovina (65,6%) a za ní šedá. Třetí příčku získala zesílená síťovina Petscreen, která je vhodná do domácnosti s kočkami a pejsky menšího vzrůstu a to s propustností světla 37,6%. Síťovina Termoscreen, která pomáhá odrážet sluneční záření má propustnost světla 34,6%. Nejnižší propustnost světla má bílá síťovina typu green – 12,8%. Hodnota 100% odpovídá intenzitě světla bez síťoviny.

Na závěr snad několik slov, proč jsou sítě proti hmyzu nevyhnutelnou součástí každé stavby.

Sítě proti hmyzu jsou stále nejspolehlivější mechanickou zábranou proti létajícímu dotěrnému hmyzu. Zabraňují poštípání, jehož následkem je alergická reakce. Ta je závislá na senzitivitě každého člověka. Sítě proti hmyzu slouží nejen jako důležitá prevence před těmito následky, zajišťuje i spokojený a nerušený spánek a chrání interiér a potraviny před infikací trusem. Přece jen myšlenka, že ta samá moucha, která právě teď sedí na čerstvě natřeném chlebu, seděla venku například na slepičím trusu nám způsobuje husí kůži.

Inspirovali jsme Vás? Kontaktujte nás a za krátký čas budete mít o jeden velký problém méně.

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 23. 7. 2013

Zelená úsporám pro pasivní domy

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo podmínky programu Nová zelená úsporám, kde pracuje s hodnocením energetické náročnosti budov dle českých předpisů. Tato norma poskytuje údaje ohledně spotřeby energie, nepřináší však už záruku komfortu a kvality dobře postaveného pasivního domu.

Pro navržení pravého pasivního domu je dnes jediným řešením využít už při navrhování optimalizační program, který splňuje přísná mezinárodní kritéria standardu pasivního domu. Jen tak se totiž zavčas vyvarujete skrytých tepelných mostů, anebo dokonce chyb v konstrukcích. Pasivní dům už od začátku dobře optimalizujte a bezmyšlenkovitě nenavyšujte pouze množství izolace, nejde přeci jen o dotaci, ale o celý váš život – radí odborníci z Centra pasivního domu.

K tomu, abyste mohli získat podporu 400 000 Kč na stavbu pasivního domu dle právě odstartovaného dotačního programu, musí mít váš nový domov dle české vyhlášky měrnou potřeba tepla na vytápění maximálně 20 kWh/(m2.rok). Jak takové hodnoty dosáhnout co nejjednodušeji, tedy najít optimální cestu, při které standardu pasivního domu dosáhnete bez zbytečných vícenákladů?

Česká vyhláška vaší snaze postavit co nekvalitnější pasivní dům nepomůže – je totiž pouze hodnotícím nástrojem. K tomu, abyste navrhli a postavili ekonomicky optimalizovaný dům, se neobejdete bez důmyslného navrhovacího systému,“ upozorňuje Jan Bárta, ředitel neziskové vzdělávací organizace Centrum pasivního domu. „Údaje získané z vyhlášky slouží v prvé řadě ke srovnávání jednotlivých budov ve stejných klimatických podmínkách, a nemusí proto vždy odpovídat reálnému provozu budovy. Skutečný pasivní dům nutně musí být navrhovaný jako celek zohledňující orientaci domu, jeho vnitřní dispozici, umístění oken a řadu dalších faktorů.“

Nezávislé sdružení Centrum pasivního domu proto doporučuje plánování pasivních domů nejen pro program Nová zelená úsporám za pomoci mezinárodně vyzkoušené a stále vylepšované metodiky programu PHPP (Passive House Planning Package), kterou vyvinul specialista na pasivní domy, německý Passivhaus Institut. Tento program pracuje s reálnými klimatickými daty a bere v úvahu i řadu dalších faktorů – například konkrétní podobu okolí stavby, která může mít vliv na jeho následný provoz.

Plánování stavby pasivního domu s programem PHPP tak nutí projektanty a stavební firmy ke kvalitní a pečlivé práci. Důsledné dodržování všech doporučených kritérií vede k optimalizaci stavby z technického a při odpovědném přístupu i ekonomického hlediska, jak tomu ukazují tisíce příkladů nejen ze zahraničí.

Ve svém důsledku tak plánování s programem PHPP vede ke komplexnějšímu návrhu, který zajistí, že se stavba nebude zbytečně prodražovat a pasivní dům bude po svém dokončení fungovat tak, jak má.

 • Článek je tiskovou zprávou Centra pasivního domu ze dne 17.6.2013

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 5. 6.2012

Pro naše zákazníky v ČR jsme otevřeli přehledný e-shop

Společnost K-system pro Vás otevřela nejpřehlednější internetový obchod pro nákup žaluzií na plastové, hliníkové a dřevěné okna. Kromě interiérových žaluzií typu Basic Design si v našem novém e-shopu koupíte za výhodnou cenu vertikální žaluzie, sítě proti hmyzu a také náhradní díly.

Objednejte si s mimořádnou slevou 35% značkové vnitřní žaluzie Basic Design na okna s izolačním dvojsklem, vertikální žaluzie nebo sítě proti hmyzu na okna! Navštivte náš nový e-shop www.kzaluzie.cz. Společně se žaluziemi a sítěmi dostanete návod na montáž.

Proč využít túto akci?

 • Mimořádně výhodné cenové podmínky.
 • Celostínící (domykové) provedení zdarma.
 • Expresní dodávka přímo od výrobce.
 • Akce přichází v sezóně nejvyššího zájmu.

Stáhněte si návod na zaměření a montáž sítí proti hmyzu na okna ve formátu pdf.
Stáhněte si návod na zaměření  žaluzií ve formátu jpg.
Stáhněte si návod na montáž žaluzií ve formátu jpg. 

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 5. 6.2013

Jak se starat o žaluzie

Všeobecné informace jak se správně starat o Vaše žaluzie.

Více info