Archiv článků 2012

Nejprodávanejší látky na vertikální žalúzie

Napadlo nás, že Vás možná bude zajímat, které barvy látek vertikálních žaluzií z nabídky K-system patří k nejoblíbenějším. Zde jsou výsledky našeho průzkumu.

Možná jste se již setkali s názorem, že vertikální žaluzie jsou tak obyčejné, že patří pouze do kanceláře. Náš průzkum u zákazníků a zkušenosti ukazují, že vertikální žaluzie zůstávají jedničkou v oblasti textilního interiérového stínění nejen velkých ploch ale i prostředkem, jak vkusně a účinně oddělit prostor. Právě atraktivní kolekce vertikálních látek z nabídky společnosti K-system z přírodních materiálů tzv. Nature Concept, kolekce střapcových závěsů neskutečného množství atraktivních barev a nebo nejnovější kolekci látek se saténovým leskem – DINAH a ELLA dokázaly opak. K-system byl prvním dodavatelem na světě, který nabídl svým zákazníkům právě tuto atraktivní kolekci látek s jedinečným tištěným vzorem v různých barvách. Možná, že žebříček nejprodávanějších typů látek bude pro Vás inspirací při Vašem rozhodování. Pořadí nejoblíbenějších látek našich zákazníků:

 • 1)  Dinah   445-002   bronze
 • 2)  Ella       446-003   bronze
 • 3)  Ella       446-002   silver
 • 4)  Dinah   445-003   gold
 • 5)  Dinah   445-001   silver
 • 6)  Ella       446-001   pearl
 • 7)  Dinah   445-004   indigo

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 5. 6.2012

Světová novinka v naší kolekci – Trevira CS

Společnosti K-system není lhostejná bezpečnost svých zákazníků. Právě proto zařadila do své nabídky stínění z nehořlavých materiálů. Právě bezpečnost je jedním z největších trendů naší doby. Nikde nejsou bezpečnostní opatření tak přísné jak v oblasti hořlavých materiálů. Proto je dobré vědět, že existují textilní materiály, které se dokonce ani nevznítí. Aby bylo možné je lépe rozeznat, vystupují všechny tyto materiály pod obchodní značkou Trevira CS.

Nevinná hra dětí s ohněm, zkrat v elektroinstalaci – náhle vznikne ničivý požár. Nehořlavé textilie jsou bez pochyby považované za důležitou ochranu při snížení tohoto nebezpečí, a to v soukromé tak i v komerční oblasti (v hotelích, nemocnicích, nákupních centrech, bankách, archívech, podzemních garážích, letištích, apod.). Nové koncepce budov vyžadují bezpečnou a spolehlivou protipožární ochranu, která splňuje kritéria platných norem, předpisů a nařízení. I při optimalizaci investičních nákladů do vybavení musí být v co nejvyšší míře zaručena požární bezpečnost osob.

Vertikální žaluzie, které pro Vás projdou ohněm

Lamely vertikálních žaluzií vyráběné z nehořlavé textilie Trevira CS na rozdíl od látek, které byly impregnované dodatečně (tyto látky při praní mohou svou ochrannou funkci ztratit), poskytují dlouholetou bezpečnost.

Tento malý, avšak rozhodující rozdíl je už pevně zakotven do molekulové struktury: díky nehořlavému komonomeru, který je pevně integrovaný do polymeru vlákna. Proto nemůže být nehořlavost žádným způsobem narušena. Nehořlavost látek Trevira CS se testuje pomocí mnohých kontrolních postupů na národní a mezinárodní úrovni. Bezpečnostní textilie Trevira ve všech těchto zkušebních mechanismech splňují a nebo přesahují normy nehořlavosti. Např. v Německu se jedná o normy DIN 4102 (část 1/B1) a DIN 66084 (Pa). To je dostatek důvodů k tomu, aby se Trevira CS postupem času stala světově nejvýznamnější značkou pro preventivní požární ochranu. Mimochodem, vlákna Trevira CS se rozhodujícím způsobem liší od přírodních materiálů, jako je např. bavlna. Textilní charakter a specifické vlastnosti – prodyšnost, stálobarevnost a nebo pevnost odpovídají či překonávají tradiční přírodní vlákna. Trevira CS tak poskytuje ideální kombinaci pohodlí a bezpečnosti.

Vynikající vlastnosti pro člověka i přírodu

Z ekologického hlediska nabízí Trevira CS mnohem víc pozitivních vlastností. Při výrobě nehořlavých vláken nevznikají zatížené odpadní vody ani plyny a nepoužívají se žádná rozpouštědla. Díky nejmodernějším technologiím  výrobních procesů s optimálním využitím energie  je i spotřeba energie při výrobě vlákna Trevira CS nízká. Vzhledem k speciálnímu charakteru molekuly Trevira CS není nutná dodatečná nehořlavá  úprava zatěžující životní prostředí. Stejně jako všechny polyestery je možné vlákna bez problémů recyklovat. Souhrn všech těchto výhod – vysoká míra nezávadnosti pro životní prostředí – vedla k tomu, že nehořlavá vlákna a hedvábná příze Trevira CS získaly evropský certifikát Öko–Tex–Standard-100. Pro posouzení podle kritérií Öko-Tex je stejně důležitá mimořádná snášenlivost vláken s pokožkou.

Argumenty pro nehořlavé látky Trevira CS

 • široký výběr výrobků, množství použití: závěsy, záclony, ložní textilie, rolety, vertikální žaluzie, markýzy, deliace závěsy, nábytkové látky, tapety
 • inovativní výrobky vznikající stálým vývojem typů vláken a filamentů (nekonečných vláken) Trevira
 • jednoduchá údržba, nemačkající se a rozměrově stabilní
 • krátké prací cykly při nízké teplotě šetří vodu, prášek na praní a energii
 • odolné vůči běžným dezinfekčním metodám
 • brilantní barvy a stálobarevnost na světle
 • vysoká pevnost v oděru
 • perfektně sedící komfort u čalouněných látek díky vysoké prodyšnosti
 • nehořlavá vlákna a filamentové příze Treviry jsou certifikované podle Eko-Tex Standardu 100 (nejvyšší stupeň- určeno také pro výrobky pro děti)
 • pro lidskou pokožku dobře snášenlivé
 • permanentní nehořlavost docílená modifikací polyesterových molekul se neztrácí používáním, praním ani stárnutím
 • permanentní nehořlavost bez jakýchkoliv dodatečných úprav
 • žádné tlení, pouze minimální tvorba kouřových spalin v případě požáru
 • bezpečná díky značkovému přezkoušení a udělení ochranné známky
 • splnění důležitých mezinárodních protipožárních norem, např. DIN 4102 část 1/B1, NF P 92503-507/M1; BS 5867, část 2 typ C; UNI VF 8456/8457/1; EN 1021 část 1+2 a EN 13772 + 13773 třída 1
 • podporováno všeobecnými zkušebními certifikáty
 • vysoká úroveň kvality je zajištěna stálou značkovou kontrolou Treviry ideální jak pro komerční prostory, tak pro domácnost.

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 5. 6.2012

Světová novinka v naší kolekci - Trevira CS

Společnosti K-system není lhostejná bezpečnost jejich zákazníků. Právě proto zařadila do své nabídky stínění z nehořlavých materiálů. Právě bezpečnost je jedním z největších trendů naší doby. Nikde nejsou bezpečnostní opatření tak přísné jako v oblasti hořlavých materiálů. Proto je dobré vědět, že existují textilní materiály, které se dokonce ani nevznítí. Aby bylo možné je lépe rozeznat, vystupují všechny tyto materiály pod obchodní značkou Trevira CS.

Nevinná hra dětí s ohněm, skrat v elektroinstalaci – najednou vzplane ničivý požár. Nehořlavé textilie jsou bez pochyby považované za důležitou ochranu při snížení tohoto nebezpečí, a to  v soukromé tak i v komerční oblasti (v hotelech, nemocnicích, nákupních centrech, bankách, archívech, podzemních garážích, letištích apod.). Nové koncepce budov vyžadují bezpečnou a spolehlivou protipožární ochranu, která splňuje kritéria platných norem, předpisů a nařízení. I při optimalizaci investičních nákladů do vybavení musí být v co nejvyšší míře zaručena požární bezpečnost osob.

Vertikální žaluzie, které pro Vás projdou ohněm

Lamely vertikálních žaluzií vyrobené z nehořlavé textilie Trevira CS na rozdíl od látek, které byly impregnované dodatečně (tyto látky při praní mohou svoji ochrannou funkci ztratit), poskytují dlouholetou bezpečnost.

Tento malý, avšak rozhodující rozdíl je už pevně zakotvený do molekulové struktury: díky nehořlavému komonomeru, který je pevně integrovaný do polymeru vlákna. Proto nemůže být nehořlavost žádným způsobem narušená. Nehořlavost látek Trevira CS se testuje pomocí mnohých kontrolních postupů na národní a mezinárodní úrovni. Bezpečnostní textilie Trevira ve všech těchto zkušebních mechanismech splňují nebo přesahují normy nehořlavosti. Např.v Německu se jedná o normy DIN 4102 (část 1/B1) a DIN 66084 (Pa). To je dostatek důvodů k tomu, aby se  Trevira CS časem stala světově nejvýznamnější značkou pro preventivní požární ochranu. Mimochodem, vlákna Trevira CS se rozhodujícím způsobem liší od přírodních materiálů, jako je např. bavlna. Textilní charakter a specifické vlastnosti – produšnost, stálobarevnost nebo pevnost odpovídají nebo překonávají tradiční přírodní vlákna. Trevira CS tak poskytuje ideální kombinaci pohodlí a bezpečnosti.

Vynikající vlastnosti pro člověka a přírodu

Z ekologického hlediska nabízí Trevira CS podstatně víc pozitivních vlastností. Při výrobě nehořlavých vláken nevzniká zatížení odpadních vod ani plyny a nepoužívají se žádná rozpouštědla. Díky nejmodernějším technologiím výrobních procesů s optimálním využitím energie je i spotřeba energie při výrobě vlákna Trevira CS nízká. Vzhledem k speciálnímu charakteru molekuly Trevira CS není nutná dodatečná nehořlavá úprava zatěžující životní prostředí. Stejně jako všechny polyestery je možné vlákna bez problémů recyklovat.  Souhrn všech těchto výhod – vysoká míra nezávadnosti pro životní prostředí – vede k tomu, že nehořlavá vlákna a hedvábné příze Trevira CS získaly evropský certifikát Öko-Tex-Standard-100. Pro posouzení podle kriterií Öko-Tex je stejně důležitá mimořádná snášenlivost vláken s pokožkou.

Argumenty pro nehořlavé  látky Trevira CS

 • široký výběr výrobků, množství použití: závěsy, záclony, ložní textilie, rolety, vertikální žaluzie, markýzy, dělící závěsy, nábytkové látky, tapety
 • inovativní výrobky vznikající stálým vývojem typů vláken a filamentů (nekonečných vláken) Trevira
 • jednoduchá údržba, nemačkající se a rozměrově stabilní
 • krátké prací cykly při nízké teplotě šetří vodu, prášek na praní a energii
 • odolné vůči běžným dezinfekčním metodám
 • brilantní barvy a stálobarevnost na světle
 • vysoká pevnost oděru
 • perfektní sedící komfort u čalouněných látek díky vysoké průdušnosti
 • nehořlavé vlákna a filamentové příze Treviry jsou certifikované podle Eko-Tex Standardu 100 (nejvyšší stupeň – určené také pro výrobky pro děti)
 • pro lidskou pokožku dobře snášenlivé
 • permanentní nehořlavost docílená modifikací polyesterových molekul se nestrácí používáním, praním ani stárnutím
 • permanentní nehořlavost bez jakýchkoliv dodatečných úprav
 • žádné tlení, pouze minimální tvorba kouřových spalin v případě požáru
 • bezpečná díky značkovému přezkoušení a udělení ochranné známky
 • splnění důležitých mezinárodních protipožárních norem, např. DIN 4102 část 1/B1, NF P 92503-507/M1; BS 5867, část 2 typ C; UNI VF 8456/8457/1; EN 1021 část 1 + 2 a EN 13772 + 13773 třída 1
 • podpořené všeobecnými zkušebními certifikáty
 • vysoká úroveň kvality je zabezpečená stálou značkovou kontrolou Treviry
 • ideální jak pro komerční prostory, tak pro domácnost.

 

Autor článku:  Kúdelová Andrea

Datum: 26. 10.2012

io - homecontrol®

io - homecontrol® - první radiový protokol optimalizovaný pro  obytný sektor

Novinka společnosti Somfy zahrnuje výrobky kompatibilní s protokolem io- homecontrol® pro celou řadu domovních zařízení, jako jsou rolety, markýzy, žaluzie, garážové brány a osvětlení, s kterými je možné vytvořit instalaci, kde jednotlivé zařízení nejen komunikují mezi sebou navzájem, ale které jsou otevřené – tj. schopné komunikovat taktéž s ostatním zařízením v domě od dalších popředních výrobců. Zaručená vzájemná součinnost znamená, že je možné přidávat jednotlivé zařízení bez dalších zbytečných nákladů. Jakákoliv nová aplikace je automaticky zahrnutá do systému bez toho, aby bylo potřebné rozšiřovat nebo upravovat elektroinstalaci.

Uživatelé využívají výhody nejvíce rozšířeného bezdrátového standardu v obytném sektoru, který nabízí větší komfort, bezpečnost a úspory energie pro každodenní použití. Mají úplnou kontrolu nad svojí instalací z důvodu  inovativních a jednoduše použitelných funkcí.

Uživatelská vstřícnost SOMFY io-homecontrol® ve 3 bodech:

 1. Být informovaný
  Funkce zpětného hlášení znamená, že uživatelé vždy mají informaci, co se děje v jejich domácnosti i bez toho, aby museli vykonávat osobní kontrolu. Vykonávání povelů a jejich správnosti je oznamované na displeji dálkového ovladače, případně světelným nebo zvukovým signálem. Do budoucna se počítá s aplikacemi pro osobní počítače, inteligentní telefony apod. Jakýkoliv problém – např. vybité baterie – se objevují na displeji, což usnadňuje vyhledávání a vyřešení problému.
 2. Přizpůsobit si svůj domov
  Vytváření scénářů
  Pomocí scénáře si můžete určit, které zařízení io se mají v jednom okamžiku dát do pohybu a do jaké polohy se mají nastavit, a to jediným stisknutím tlačítka (např. rolety, žaluzie, markýzy, osvětlení). Scénáře Vám umožní vytvořit a upravit prostředí Vašeho domova, kdykoliv si přejete. Vytvořit si scénář ve Vašem počítači pomocí programu Skit´Easy je tak jednoduché jako sestavení seznamu pro přehrávání Vaší oblíbené hudby. Taktéž pomocí dálkového ovladače Impresario Chronis je nastavení scén tak jednoduché jako fotografování.

  Tvorba skupin
  Skupiny mohou být použité pro centrální ovládání zařízení io v domácnosti – skupina může být určená zónou, podlažím, fasádou, typem zařízení – např. všechny rolety v přízemí. Pro vytvoření skupiny na dálkovém ovladači Telis Composio io jednoduše zadáte novou skupinu a její název a po tomto kroku do ní přejde každé zařízení, které si v této skupině přejete mít. Všechno uložíte jediným stisknutím tlačítka OK na dálkovém ovladači.

  Nastavení citlivosti slunečního čidla
  Pomocí dálkového ovladače Easy Sun io můžete kdykoliv nastavit či upravit citlivost venkovního slunečního čidla. 
 3. Vždy mít kontrolu nad svým domem
  Uživatel může kdykoliv vypnout automatické funkce systému, pokud si přejete dočasně deaktivovat, ovládat zařízení manuálně nebo uložit nové nastavení.

Tu si můžete stáhnout PDF prospekt: io homecontrol®

.

Novinky z mezinárodní výstavy R + T Stuttgart

Ve dnech 28. 2. – 3. 3. 2012 se naše společnost poprvé ve své historii zúčastnila jako vystavovatel nejprestižnějšího světového veletrhu stínící techniky R + T 2012 ve Stuttgartu. Dnes už si ani nedokážeme představit, že by jsme na této  „show“ , která je svátkem pro všechny výrobce  v tomto odvětví chyběli. Výstava se koná jednou za tři roky.

Tato výstava si za celou dobu své existence vybudovala vedoucí postavení ve světě  mezi veletrhy s podobným zaměřením. Celá výstava byla přehlídkou technologií  pro výrobu stínící techniky, výrobců stínící techniky a prezentací jejich novinek z  oblasti rolet, žaluzií, sítí proti hmyzu a materiálů na jejich výrobu. S výstavou souběžně probíhali konference a setkání, kde si výrobci  a dodavatelé mohli v rámci mezinárodního obchodu vyměnit zajímavé informace.

Jeden z největších stánků na výstavě patřil našemu dodavateli motorů a elektropříslušenství a to společnost SOMFY, která v současnosti patří k největším světovým výrobcům motorů. Na stánku bylo poměrně živo, protože společnost SOMFY prezentovala největší novinku radiového ovládání – IO – homecontrol. Je nám velkou ctí, že jako jedna z prvních firem v České republice už v tomto okamžiku můžeme našim zákazníkům nabídnout tuto mimořádnou novinku i prostřednictvím našich montážních partnerů.

I na našem stánku bylo velice živo, prakticky zájemci z celého světa projevili velký zájem o spolupráci v oblasti dodávek exteriérových žaluzií a atypických provedení stejně jako i o systém plisovaných sítí proti hmyzu. Na stánku jsme představili i žhavé novinky, které budou dostupné v roce 2012 a to exteriérové žaluzie s lamelou ve tvaru S ve dvou šířkách a minimalistické plisované sítě s užším profilem, které jsou řešením ochrany proti hmyzu na místech, kde je poměrně úzký prostor mezi namontovanou roletou a rámem okna.

Touto cestou děkujeme našim pracovníkům za příkladnou prezentaci společnosti a našim partnerům za návštěvu našeho stánku.

K-system – partner projektu „Pasivní dům Kittsee“

Energeticky pasivní dům Kittsee je jedním z produktů projektu „Pasivní bydlení“.(www.pasivnydom.info) Pasivní dům není název značky ale stavební koncepce. Úspory na vytápění tvoří vice než 75 % v porovnání s předepsanými standardy pro novostavby. Vysoké ceny energie obyvatelům pasivních domů nepřekážejí, protože náklady na vytápění a ohřev TUV jsou velice nízké. Rozhodující charakteristikou pasivního domu je jeho kvalitní tepelněizolační a vzduchotěsný obal, který v souladu s ostatními komponenty zabezpečuje zdravé vnitřní klima a požadované úspory energie.

Tento typ domů bývá nejčastěji velkými prosklenými plochami orientovaný na jih, aby zejména v zimě pronikal do budovy dostatek slunečního tepla. Teplo by mělo zůstat uvnitř budovy. Tepelné ztráty mají být co nejmenší. V létě se však z důvodu silných slunečních paprsků prostor přehřívá. Obvykle plocha oken přesáhne 30 – 40 % plochy stěny a proto je potřebné věnovat maximální pozornost stínění. Na pasivní dům v Kittsee budou dodané venkovní žaluzie typ Prominent Z-90, které jsou dostatečně variabilní na to, aby se dali dobře nastavit v prostoru a odklonily sluneční energii do správného směru a množství.

Testovací pasivní dům je situovaný v rakouské obci Kittsee, která je vzdálená asi hodinu cesty od Brna. Navrhovaný objekt je umístněný v zóně samostatně stojících rodinných domů a postavený má být v souladu s požadavky současného architektonického poznání, přičemž má vhodně zapadat do okolního prostředí. Rodinný dům je navržený pro trvalé bydlení 4 až 5 členné rodiny tak, aby kromě komfortního bydlení zabezpečil i možnost relaxace.

V současnosti vzniká ve spolupráci s množstvím partnerů tohoto projektu energeticky certifikovaný pasivní dům, přístupný všem zájemcům, kteří si budou chtít vyzkoušet pasivní bydlení.  Tento pasivní dům zároveň představuje referenční stavbu partnerů projektu. Samotný proces výstavby je zdokumentovaný i za účelem odborných prezentací. Nejvyšší úroveň kvality projektu, stejně jako stavebního provedení tohoto domu, zaručí certifikace objektu, kterou vykoná institut pro pasivní domy v Darmstadtu.

V následujících třech letech budou moci zájemci strávit v domě pár dní, během kterých budou mít možnost vyzkoušet si plnohodnotné bydlení v pasivním domě a poznat jeho jednotlivé prvky, jako je například nucené větrání s rekuperací tepla. Po dokončení stavby budou v objektu po dobu jednoho roku probíhat různé měření jako blowerdoor test, monitorování povrchových teplot stavebních konstrukcí, posuzování stavebních detailů, termografické a termovizní měření a měření vlhkosti.

Projekt je tvořený ve spolupráci s dodavateli stavebních materiálů a technických zařízení za účelem dosáhnutí nejvyššího standardu a současně nejnižších nákladů na realizaci.

V krajinách Evropské unie budou muset být všechny novostavby od roku 2020 v pasivním standardu (podle směrnice 2010/31/EU a její aplikaci v národních zákonech do roku 2014), proto pokud plánujete stavbu nového rodinného domu nebo velkou rekonstrukci, měli by jste se o  nízkoenergetické a energeticky pasivní domy zajímat.

Výhody pasivního domu:

 • rychlá  výstavba
 • nízké provozní náklady
 • zpětné využívání tepla z vnitřního vzduchu
 • ohleduplnost k životnímu prostředí
 • stabilní klima
 • částečná energetická nezávislost
 • vysoký komfort kvality vnitřního prostředí
 • vzduchotěsnost (stálý přívod čerstvého vzduchu)
 • vhodné pro alergiky

Aktuální informace o stavu projektu najdete tu. 

 Mediální podpora - EPD Kittsee SME TV1. SME TV2SME TV3

Autor článku:  Kúdelová Andrea v spolupráci s Greenstudio s. r. o.

Datum: 31. 8.2011


Jak se starat o žaluzie

Všeobecné informace jak se správně starat o Vaše žaluzie.

Více info