Archiv článků 2011

Novinka – designové nástěnné ovladače Smoove®

Objednejte si už nyní k motorickým žaluziím, roletám a nebo markýzám z nabídky společnosti K-system nové dálkové nástěnné ovladače Smoove, které budou barevně ladit s ostatními ovladači ve Vašem interiéru. Už se víc nemusíte ptát: „Kde jste zase nechali to dálkové ovládání?“

Nenápadnou a přesto neodmyslitelnou součástí každého interiéru a jeho stěn jsou vypínače. Pouze díky nim můžeme pracovat s osvětlením. A nejen umělým. Těm, kteří práci se světlem povýšili na sofistikovanou záležitost a vybavili svůj dům či byt motorizovanou stínící technikou, na stěnách přibude ještě jeden neméně důležitý prvek – ovladač pro regulaci přirozeného osvětlení.

Smoove 1 RTS jsou nové nástěnné ovladače od firmy SOMFY. Oku lahodící 4 barevné provedení dotykových ovládacích modulů, které jsou díky baterii (baterie je součástí dodávky) podsvícené LED světýlkem je možné kombinovat s 8 barvami desénových rámečků. V každém pokoji tak můžete mít vlastní ovladač, který bude barevně ladit s doplňky Vašeho interiéru.

Barevné provedení dotykových modulů:

 • Pure Shine
 • Silver Shine
 • Black Shine

Barevné provedení rámečků:

 • Pure
 • Silver Mat
 • Light Bamboo
 • Amber Bamboo
 • Silver Lounge
 • Black
 • Cherry
 • Walnut

Tvůrci nové řady nástěnných ovladačů Smoove od společnosti SOMFY se neomezili jen na funkčnost zařízení, ale zaměřili se taktéž na jeho estetickou stránku. Pro celou řadu Smoove je typická vysoká elegance, jenž jde ruku v ruce s aktuálními trendy. Přesto však design zůstává díky jemným a čistým liniím nadčasový, což jej současně předurčuje stát se vhodnou dekorací interiéru jakéhokoliv stylu. Smoove respektuje osobnost a vkus svého majitele. Díky kolekci rámečků je možné ovladače a řídící moduly libovolně kombinovat a přizpůsobovat individuálním potřebám stávajících vypínačů. Rámečky v designu přírodního dřeva (bambus, třešeň, ořech), odstíny bílé a černé a v nabídce kovových tónů výborně ladí ke každému ze čtyř možných provedení vnitřních modulů.

Stejně jako klasické vypínače pro umělé osvětlení, také ty pro moderní stínící techniku jsou zařízením, se kterým přicházejí členové domácnosti neustále do kontaktu. Somfy proto nepodcenilo ani roli ostatních smyslů. Jediným lehkým dotykem je tak možné intuitivně ovládat všechny svítidla v domě. Vysílání povelů je provázeno tichým akustickým signálem a rozsvícením červené kontrolky. Jednoduše, plynule a v neposlední řadě rychle je tak umožněno měnit polohu rolet, žaluzií, markýzy a interiérové stínící techniky včetně vertikálních závěsů. K ovládání slouží tři tlačítka: nahoru, dolů a “my“ pro uložení a rychlé vyvolání oblíbené polohy vybraných zařízení. Rádiová technologie přenosu povelů poskytuje – navíc k volnosti při výběru designu – též volnost při volbě umístění, i bez nutnosti vykonávat jakékoliv stavební úpravy. Praktickou součástí těchto modulů je indikátor vybité baterie, který včas upozorní na potřebu její výměny.

Objednejte si již nyní k motorickým žaluziím, roletám a nebo markýzám nové nástěnné ovladače Smoove, které budou barevně ladit s ostatními ovladači ve Vašem interiéru.

Prospekt naleznete ZDE

Prospekt Smoove ® PDF

Podívejte se na video prezentaci ovladačů Smoove® ZDE

Nová generace dálkových ovladačů SOMFY

Díky motoricky poháněným žaluziím K-system doplněným o senzory reagující na povětrnostní podmínky, můžete nejen snížit náklady na chlazení a vytápění, ale také udržet příjemné klima v domě. Po setmění se žaluzie díky spínacím hodinám automaticky stáhnou a brání tak nežádoucím pohledům zvenku. V zimě, když svítí slunce, žaluzie se vytáhnou do horní koncové polohy a tak pomáhají vyhřívat interiér domu a nebo bytu. V létě, když sluníčko začne svítit příliš intenzivně, se žaluzie stáhnou do spodní koncové polohy a naklopí lamely tak, aby interiér byl zastíněný a ne zatemněný. Tímto je interiér domu chráněný před přehřátím a slunečním zářením, ale současně je  zajištěný i dostatečný prostup přirozeného světla.

Žaluzie na motorický pohon neodstraňují jen fyzickou námahu, ve spolupráci s elektronickým zařízením chrání okna a žaluzie před nepříznivými vlivy počasí. Když fouká silný vítr, větrný senzor žaluzie automaticky vytáhne a tak je chrání před nadměrným namáháním a poškozením. Žaluzie jsou tak chráněné a jejich životnost je výrazně prodloužená.

Odteď si můžete k motoricky ovládaným výrobkům společnosti K-systém objednat i dálkové ovladače nové generace Telis 16 RTS a Telis 6 Chronis RTS umožňuje maximální komfort centrálního ovládání a nabízí nové možnosti. Zmáčknutím tlačítka na dálkovém ovladači můžete ovládat nejen venkovní žaluzie a nebo rolety, ale i markýzu, osvětlení, garážovou nebo výjezdovou bránu.

Telis 16 RTS

 • 16ti kanálový dálkový ovladač jednotlivých zařízení nebo jejich skupin
 • možnost přiřazení ikony ke konkrétnímu zařízení
 • možnost individuálního označení kanálu, resp. ovládaného zařízení
 • napájení prostřednictvím dvou baterií 1,5 V (typ LR3, velikost AAA)
 • použití v interiéru (krytí IP 30)
 • pracovní teplota 0-60° C

Telis 6 Chronis RTS Silver

 • 6ti kanálový dálkový ovladač s funkcí spínacích hodin
 • Možnost provozu v manuálním nebo automatickém režimu
 • Provoz v manuálním režimu: použití jako běžný 6ti kanálový dálkový ovladač povely NAHORU, DOLŮ, STOP/mezipoloha „my“.
 • Provoz v automatickém režimu: povely se vysílají automaticky podle uloženého časového programu, každý den v týdnu může mít svůj časový program.
 • V automatickém režimu je možné zapnout funkci simulace přítomnosti v domě.
 • Do časového programu je možné zařadit povely pro zapínání a vypínání sluneční automatiky.

Deset důvodů proč si objednat k žaluziím a roletám K-system ovladač nové generace:

 1. Nadčasový design – měkké zaoblené hrany pro komfortní úchop.
 2. Ergonomicky navržená tlačítka pro pohodlné ovládání.
 3. Nástěnný držák pro jednoduché a nenápadné uchycení na stěnu.
 4. Dvě barevná provedení ladící s každým interiérem – Pure (čisté, neutrální provedení) a Silver (stříbrný povrch ladící s moderním interiérem).
 5. Intuitivní programování – uživatel si sám může jednoduše změnit naprogramování ovladače podle potřeby.
 6. Jednoduché ovládání – díky tlačítku „my“ můžete jednoduše vyvolat svoji oblíbenou polohu.
 7. Velký přehledný displej pro zobrazení ovládaného zařízení.
 8. Simulace přítomnosti v domě.
 9. Možnost nastavení individuálního časového programu.
 10. Úspora – jeden ovladač pro větší množství zařízení.

Prospekt najdete zde

Autor článku: Kúdelová Andrea ve spolupráci s firmou Somfy

Datum: 25.05.2011

Závěsy v oblých a šikmých provedeních

Textilní stínící dekorace mají pro své designové provedení a širokou nabídku barev nenahraditelné místo v každém interiéru. V některých případech je na místě otázka, zda jde ještě o stínící prvek nebo spíše o prvek dekorativní. Tak je tomu i v případě novinky s názvem „Vertical Emotion“. Jde o inovaci klasického produktu vertikálních žaluzií, při kterém jsou klasické pásy nahrazeny dvojitými pásy s visícími šňůrkami se šířkou 89 mm. Tyto závěsy jsou mnohem hustší než běžné šňůrkové záclony. Ojedinělý design tohoto produktu si skutečně pohrává s lidskými emocemi a dotváří jedinečnost každého interiéru. Vyberte si ze široké nabídky barev a získejte atraktivní prvek z kategorie moderního bydlení. Vertikální emoce vytváří příjemné pocity a uklidňující náladu, která přinese potřebné uvolnění všem, kteří po náročném dni v zaměstnání touží po teplém a útulném zázemí.

Na rozdíl od běžných textilních závěsů nezná systém Vertical Emotion slova „to není možné“. Systém je možné použít do atypických prostorů a to nejen ve formě šikmých závěsů ale taktéž ve formě závěsů do vertikálního či horizontálního oblouku. Na závěr si stačí vybrat, zda chcete závěs ovládat manuálně a nebo pomocí motoru.

Závěsy Vám umožní zapojit vlastní fantazii. Můžete je všemožně vázat a nebo například přizdobit dekoracemi na sponě, viditelná změna je okamžitá. Závěs je možné svěsit a šetrným způsobem ručně vyprat ve vlažné vodě. Je potřeba dbát na to, aby se šňůrky nezamotali.

Nový atraktivní interiérový doplněk ve formě ovládacího prvku vyniká netradičním designem a elegancí. Společnost K-system jako výrobce stínící techniky představuje kolekci závaží na žaluzie, rolety a panelové stěny. S jistotou můžeme říct, že právě tento “šperk“ dokáže udělat z běžných a známých žaluzií a rolet atraktivní dekorativní doplněk.

Kolekce nových závaží v sobě spojuje eleganci, styl a spolehlivou funkčnost. Kolekce je tvořena závažími, které jsou vyrobené z acrylu, kůže, ušlechtilého kovu, plexiskla a dřeva. Tyto závaží je dále možné kombinovat s krytem pro šňůru a řetízek v barvě antikoru, bronz a zlatá. Na první pohled je cítit jasný rozdíl od plastového kusu. Avšak součástí, které dává uživateli skutečně pocítit, že se jedná o exkluzivní prvek, není závaží samotné. Jsou to právě dekorativní předměty zalité dovnitř závaží. Jde o dekorativní krystaly, bambusové dřevo, amazonskou trávu, mořské mušličky, ozdobné drátky, lístky připomínající skutečný list stromu.

Jak se starat o žaluzie

Všeobecné informace jak se správně starat o Vaše žaluzie.

Více info