Články

Delegace v společnosti K-system

Dne 20. 1. 2017 navštívila společnosť K-system, spol. s r. o. delegace na čele s Ing. Petrom Pellegrinim, podpředseda vlády SR pro investice a automatizaci.  Kromě představení společnosti byla předmětem rozhovorů i současná situace zaměstnanosti v regionu a zkušenosti související s podnikáním v oblasti stavebnictví. Společně s primátorem města Žiar nad Hronom Mgr. Petrom Antalom a Ing. Andreou Žiakovou, přednostkou OÚ Žiar nad Hronom jsme riešili otázku možného směrování žáků škol, tak aby byli aktivnější v rámci města, veřejnosti, komunikativnější a zlepšila se jejich technická zdatnost.

Pana Ing. Pellegriniho nejvíce zaujala naše moderní výroba, kde se i delegace nejvíce zdržela a novinka – venkovní žaluzie na solární pohon. Jsme rádi, že i naši zaměstnanci měli možnost pohovořit si a pochválit se výsledky své práce.

Celistvá duolišta

Novinkou v nabídce společnosti K-system je celistvá duolišta s vylepšeným estetickým dizajnem. I nadále zůstává v nabídce spojená duolišta, která je vhodným řešením pro balkonové sestavy, kdy jsou vedle sebe umístněny dvě žaluzie s různými výškami.

Všechny vodící lišty žaluzií jsou vybavené novým UV stabilním těsněním tvaru T. Díky zlepšené fixaci kolíka lamely a zvětšenému průměru těla kolíka ze 4 na 5 mm se nám podařilo dosáhnou zmenšení mezery mezi těsněním a minimalizovat tak pŕípadnou hladinu hluku při silném větru. Hlavička kolíka díky svému novému tvaru zabraňuje vypadávání lamely z vodící lišty v případě silného větra nebo při náraze na překážku.

Inovovaný zateplovací polystyren

Od ledna 2017 máme v nabídce inovovaný zateplovací polystyren s U-profilem pro montáž venkovních žaluzií do zatepleného ostění se zlepšenými tepelně-izolačními vlastnostmi s označením SU-23 a SUP-23. Součástí objednávky je i návod na montáž, včetně řešení napojení na venkovní parapet, aby se předešlo zatékání vody pod zateplení.

Návod naleznete zde:

K-system v relaci Energetika

Ve čtvrtek 22. 10. 2015 v 16:45 na programu RTVS 2 měla svoji  premiéru relace Energetika zaměřená na snižování energií. Relace Energetika je měsíční televizní magazín o energetické hospodárnosti domů a obytných budov. Jedním z témat byla spotřeba elektřiny v letním období, která se díky nákladům na chlazení začíná vyrovnávat zimní spotřebě energie. Tuto skutečnost potvrdily i energetické závody, které zaznamenávají v období slunečních dní s teplotou okolo 30˚ C nárůst celkového objemu distribuované elektřiny. Exteriérová stínící technika sehrává významnou roli při snižování nákladů na energie. 

V relaci o výhodách exteriérových žaluzií  přímo na stavbě, kde společnost K-system dodávala exteriérové žaluzie vystupuje a hovoří náš pracovník Studia stínící techniky K-system v Bratislavě. Na relaci se můžete podívat tady.

K-system a novinky ze světa světla a stínu

Výstava se konala v německém městě Stuttgart v období od 24. – 28. února 2015. 

Výstava se konala v německém městě Stuttgart v období od 24. – 28. února 2015. Na stánku společnosti K-system v hale 8, číslo C88 bylo živo od rána až do samotného závěru.

A čím byl tento rok výjimečný?  Šlo o jubilejní 50 ročník této výstavy. Jelikož minulý ročník nezaznamenal nějaké významné objevy či inovace v oblasti stínící techniky, očekávání návštěvníků i vystavovatelůbylo velké. Projevilo se to zejména na vysoké návštěvnosti.

V oblasti interiérové dekorativní stínící techniky jsme zaznamenali obzvlášť široký sortiment látek a rostoucí trend potisku. Ať už šlo o potisk na míru, nebo barevný potisk látek roletožaluzií, které byli doslova na každém kroku. Překrásné motivy v kombinaci s atraktivním protkáváním vyrážely dech. Většina renomovaných výrobců (materiálů i výrobků) vsadila na prezentaci v jednobarevné linii, přičemž pohled návštěvníka zaujali jednotlivé rozdíly a detaily. Skutečně to byla pastva pro oči.

    

V oblasti exteriérového stínění jednoznačně dominovaly exterirové žaluzie v různých provedeních včetně atypických. Některé byli inspirující, jiné plné otázek, na které ani samotní výrobci neměli připravenou odpověď, protože s výrobou budou teprve začínat. Každodenní používání, vítr, voda a mráz prověří jejich funkčnost dostatečně. Čas ukáže! Určitě nás však zaujala nová hliníková lamela se specifickým typem povrchové úpravy, která nezanechává při dešti na lamelách šmouhy a do jisté míry dokáže déšť využit na jejich vyčištění. Samozřejmě přítomné byli i čistící linky na čištění žaluzií. V našich podmínkách si však jejich využitelnost nedokážeme dost dobře představit, protože jsou nepřenosné, použitelné pouze na demontované žaluzie.

Plisované sítě proti hmyzu v různých provedeních a barvách provázely návštěvníky doslova na každém kroku. Věříme, že nová dveřní síť, kterou jsme ve Stuttgartu prezentovali, s jejíž výrobou začínáme už v tomto roce, bude mít minimálně tak dobrý ohlas u zákazníků, jako měla u odborné veřejnosti.

A co říci na závěr? Množství překrásných stánků bylo dostatečnou pastvou pro oči. Děkujeme za návštěvu našim slovenským, českým i zahraničním partnerům. Jsme rádi, že jsme se mohli setkat na jednom místě a dokázat, že naše nabídka je porovnatelná s nabídkou zahraničních firem známých značek.

Víte, jak se starat o sítě s fólií RENOLIT?

Dekorační a ochranné fólie RENOLIT se běžně používají na dveře a plastové okenní profily.

Sítě proti hmyzu a naše krásná nová okna? To nejde dohromady.“ Také si to myslíte? Tak to změňte. Stačí použít sítě proti hmyzu s fólií RENOLIT a uvidíte, že je pochválí každá návštěva.

Dekorační a ochranné fólie RENOLIT se běžně používají na dveře a plastové okenní profily. Patří mezi ty nejoblíbenější. Díky nim může i hliníkové nebo plastové okno vypadat přesně jako dřevěné. A protože fólii RENOLIT nabízíme i na sítě proti hmyzu, není problém je sladit s celým oknem. Vypadají pak nenápadně a elegantně.

Zkušenosti? Víc než čtvrt století

Fólie RENOLIT se na oknech a dveřích používají už přes 25 let. Specializované firmy je vždy laminují přímo na předem připravené okenní rámy, dveře nebo třeba právě na sítě proti hmyzu. Kromě dekorační vrstvy nanáší také ochrannou fólii, která chrání i před UV zářením. Díky tomu vypadají výrobky s fólií RENOLIT opravdu dobře mnoho let.

Údržba profilů oken nebo okenních sítí s fólií RENOLIT je přitom jednoduchá. Stačí k ní vlhký měkký hadřík a běžné čisticí prostředky. Vyčistíte tak třeba i skvrny od lepidla na obklady, omítky nebo fasádní barvy. Musíte být jen trpěliví. Pokud totiž budete příliš drhnout, můžou se na fólii objevit vlasové trhliny.

Pozor na agresivní čistidla

Rozhodně nepoužívejte žádné ostré nářadí nebo brusné materiály. Mohly by fólii potrhat. Stejně tak se vyhněte benzinu a agresivním čisticím prostředkům, které fungují i jako rozpouštědla. Můžou totiž narušit kontakt lepidla s profilem a poškodit tak fólii.

Pokud se přesto fólie poškodí, většinou ji sami snadno opravíte. Jednoduše použijte korekční fixy nebo některý z dalších retušovacích materiálů. Poradíte si tak prakticky s každým drobnějším poškrábáním fólie.

S většími opravami poradí RENOLIT

Větší poškození jsou výjimečná. Když už se ale něco takového stane, pomůžou vám originální renovační fólie. Vždy přitom kontaktujte přímo společnost RENOLIT z Tábora. Doporučí vám zaškolené pracovníky z vašeho okolí, kteří mají pro práci s fóliemi RENOLIT certifikát. Máte tak jistotu, že oprava bude v pořádku a vaše okno, dveře nebo okenní síť bude znovu vypadat naprosto perfektně!

Novinka – vertikální žaluzie s látkou screen

Převratnou novinkou v nabídce látek na vertikální žaluzie je screen.

Tento nový typ tkaniny nejen zabraňuje prudkému slunečnímu záření, průniku tepla a nežádoucím pohledům, ale současně i umožňuje zůstat v kontaktu s venkovním prostředím, protože jej vidíte.

Vertikální žaluzie K-system jsou vyráběny na míru s milimetrovou přesností na šířku i výšku. Montují se na strop pomocí zacvakávacích klipů a nebo za příplatek na stěnu pomocí L-konzoly. Mohou být ovládány nejen manuálně pomocí řetízku a šnůry ale i motoricky. Horní nosník je standardně dodáván v bílé barvě.

Novinkou je možnost dodání lamely s vloženým závažím a připojeným řetízkem, nebo bez spojovacího řetízku se zataveným závažím. Šířka lamely je 127 nebo 89 mm.

5 důvodů proč objednat vertikální žaluzie K-system se screen tkaninou

  1. Transparentní tkanina umožňuje dokonalý výhled směrem ven.
  2. Screen tkanina je nehořlavá.
  3. Vertikální žaluzie s látkou screen v druhé cenové skupině jsou vhodné do vlhkých prostorů.
  4. Jednoduchá údržba – tkaninu je možné utírat vlhkým hadříkem.
  5. Možnost výběru ze dvou cenových skupin

Jedinečné vlastnosti tohoto materiálu jsou podložené měřením. Na rozdíl od látek první cenové skupiny, které jsou vyrobeny ze 100 % PES, látky v druhé cenové skupině obsahují 21 % PES a 79 % PVC, což umožňuje použití ve vlhkých prostorách.

Typ cenové skupiny Gramáž Barva Reflexe* Transmise**
1 227 g/m2 bílá 64 % 31 %
1 227 g/m2 šedá 24 % 8 %
1 227 g/m2 černá 6 % 3 %
2 337 g/m2 krémová 50 % 32 %
2 337 g/m2 bíločerná 21 % 24 %
2 337 g/m2 černobílá 13 % 14 %
2 337 g/m2 antracit 6 % 13 %

*Reflexe  - udává hodnotu odrazivosti slunečního záření (tepla), přičemž 50% znamená vysokou odrazivost a dobrou ochranu před sluncem

**Transmise – hodnota udávající světelnou propustnost, za nízkou propustnost a dobrou ochranu před oslněním považujeme hodnotu pod 15 %

Jak se starat o žaluzie

Všeobecné informace jak se správně starat o Vaše žaluzie.

Více info