Mezinárodní konference o vlivu stínící techniky

Mezinárodní konference o vlivu stínící techniky
10.4.2017

Dne 23. 3. 2017 se v Bratislavě při příležitosti výstavy CONECO 2017  konala mezinárodní konference o vlivu stínící techniky na vlastnosti okeních konstrukcí.

Dne 23. 3. 2017 se v Bratislavě při příležitosti výstavy CONECO 2017  konala mezinárodní konference o vlivu stínící techniky na vlastnosti okeních konstrukcí. Na této konferenci nechyběli ani zástupci naší společnosti.

Z našeho pohledu byla zajímavá přednáška prof. Ing. Ivana Chmúrneho, PhD. ze Stavební fakulty STU v Bratislavě. Jeho otevřené vystoupení bylo zaměřené na problematiku porovnání nákladů vynaložených na vytápění a nákladů spojených s ochlazováním. Díky zvyšování tepelněizolačních vlastností stěn, střech, podlah a okien jsou aktuálně náklady na ochlazování přehřátých budov vyšší. Předložené výpočty prokázali nevyhnutnost použití venkovní stínící techniky jako součásti staveb.

Druhou velice zajímavou přednáškou byla přednáška Ing. Petra Snopka, jednatele společnostii AB TEAM, s. r. o. Pan Ing. Snopko řekl nahlas, co trápí většinu zákazníků – chybějící správná projektová dokumentace. „AB TEAM jako výrobce oken  má zpracovaný katalog detailů okna a přilehlé stavební konstrukce. Projekt okna zásadním způsobem, ať se nám to líbí, nebo ne, ovlivňuje kvalitu okna a kvalitu samotné stínící techniky. Tepelné mosty, které na stavbě zůstávají, dřív nebo později zapříčiní nepříjemnou poruchu.“

Na tomto místě si dovolíme uvést příklad z  praxe od pana M.J. z Banské Bystrice, pro kterého je jediným řešením jak namontovat dodatečně stínění, zásah do zateplené fasády a provrtání oken.

„Koupil jsem si byt před dvěma lety a byl už zateplený. Taktéž jsem se nezúčastnil ani zateplování, ani výběru a ani projektování. Myslel jsem si, že už existuje způsob na řešení tohto problému, protože takových zateplení je plná republika.“

Pán J. má pravdu, řešení skutečně existuje. A tím je správný projekt osazení oken a stínící techniky. Ale zázraky bohužel neexistují.

Apelujeme na všechny zákazníky– žádejte při koupi projektu detail osazení výplní konstrukcí. Kvalita projektu má zásadní vliv na realizaci osazení oken a stínící techniky a celkovou kvalitu obvodového pláště. Při koupi bytu v bytovém domě si ověřte, jaké jsou vaše možnosti osazení stínící techniky, aby jste se doma „neuvařili“.

Fotogalerie

Nahoru